فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

آیا استفاده از صابون‌های ضد باکتری ضروری است؟

آیا استفاده از صابون‌های ضد باکتری ضروری است؟

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: نتایج مطالعه ای جدید نشان داده است صابون های ضد باکتری (آنتی باکتریال) حاوی ماده شیمیایی تریکلوزان نسبت به صابون های معمولی عملکرد بهتری در نابودی باکتری ها ندارند. این مساله پرسش ها درباره ضرورت استفاده از مواد شیمیایی که بالقوه خطرناک شناخته می شوند در صابون های ضد باکتری را افزایش داده است.

به گزارش "گروه علم و فناوری" عصرایران، بازار صابون ضد باکتری کسب و کار بزرگی محسوب می شود که ارزش سالانه آن تنها در آمریکا یک میلیارد دلار است. ماده ضدعفونی کننده ای که بیشتر در این صابون ها استفاده می شود تریکلوزان است که با مقاومت آنتی بیوتیکی، آلرژی و تداخل در سیستم هورمون پستانداران مرتبط است. نتایج مطالعه ای دیگر حتی خطر سرطان‌زا بودن این ماده را نشان داده است. این آثار بالقوه خطرناک حتی سازمان غذا و داروی آمریکا را بر آن داشته تا ایمنی تریکلوزان و محدود کردن استفاده از آن را مورد بررسی قرار دهد.

طی مطالعه اخیر، اثر تریکلوزان بر 20 باکتری خطرناک از جمله اشریشیا کلای، لیستریا مونوسیتوژنز و سالمونلا بررسی شده است. پژوهشگران این باکتری ها را در ظروف آزمایشگاهی حاوی صابون ضد باکتری و صابون معمولی قرار داده و از 22 درجه سلسیوس تا 40 درجه سلسیوس به مدت 20 ثانیه حرارت داده اند تا شرایط مواجهه با آب گرم یا داغ شبیه سازی شود.

افزون بر این آزمایش، پژوهشگران آزمایش صابون ضد باکتری در زندگی واقعی را نیز انجام داده اند تا نتایج تنها بر مبنای کارهای آزمایشگاهی نباشد. داوطلبان دست های خود را به باکتری سراشیا مارسیسنس (گونه ای که اغلب در حمام یافت می شود) آلوده کردند و سپس از آنها خواسته شد تا به مدت 30 ثانیه دست های خود را یک بار با صابون ضد باکتری حاوی 0.3 درصد تریکلوزان، بیشینه مجاز در محصولاتی که در امارات، کانادا، استرالیا، چین و ژاپن به فروش می رسند و یک بار با صابون معمولی شستشو دهند.

پس از شکست در یافتن تفاوت در اثر ضد باکتری بین صابون ها، پژوهشگران مدت زمانی که طول می کشد تا تریکلوزان باکتری ها را نابود کند را بررسی کردند. با استفاده از غلظت پیشین آنها دریافتند این ماده تنها زمانی موثر است که میکروارگانیسم ها برای نه ساعت خیس بخورند.

به گفته پژوهشگران، افرادی که صابون های ضد باکتری خریداری می کنند باید از این نکته آگاه باشند که این محصولات ممکن است طی شرایط شستشوی عادی آن گونه که ادعا شده موثر نباشند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme