فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

گامی به سوی خودروهای بدون راننده

گامی به سوی خودروهای بدون راننده

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: محققان علم روباتیک پروژه اروپایی موسوم به «وی-شارژ» خودروی الکتریکی ساخته اند که با تلفن هوشمند فعال می شود. این خودروی مستقل و بدون راننده برای پارک کردن و شارژ شدن در توقفگاهها طراحی شده است بطوریکه می تواند در توقفگاه مخصوص، صاحبش را پیاده و سوار و بعد، خودش را پارک کند. برای شارژ کردن آن به کابل شارژ نیاز نیست.

اما این خودرو چگونه می تواند حرکات لازم را پیش بینی کند و موانع موجود را تشخیص دهد؟

اولریخ شوئزینگر، محقق علوم رباتیک و هماهنگ کننده فنی طرح اروپایی «وی شارژ» می گوید: «ویژگی این خودرو این است که فقط با دوربین هدایت می شود. با همین دوربین هم مکانش را تعیین می کند. دوربینها تقریبا پنهان هستند که درون آینه های بیرون خودرو و در آرم خودرو کار گذاشته شده اند. با همین دوربینها خیلی کارهای دیگر هم می توان انجام داد. مثلا خودرو می تواند مکان خود را در توقفگاه پیدا کند یا موانع را تشخیص دهد.»

برای اینکه خودرو بتواند محیط اطرافش را بشناسد، چند دوربین و حسگر فراصوتی (اولتراسونیک) تمام ۳۶۰ درجۀ محیط اطراف را می پوشاند.

دانشمندان این طرح سیستمی را ایجاد کرده اند که به شکل خودکار می تواند بین خودروها و افراد پیاده فرق بگذارد.

پژوهشگران می گویند خودرو به گونه ای طراحی شده است که حتی می تواند الگوهای حرکتی مختلف را در اطراف خود تشخیص دهد و بعد فعالیتش را در زمان واقعی با آنچه تشخیص داده، تطبیق دهد.

اولریش شوئزینگر، محقق روباتیک از زوریخ و هماهنگ کننده فنی پروژه «وی شارژ» می گوید: «از یکسو داده های دوربین استریوسکوپی را داریم که به خودرو، بطور مجازی می گوید که کجا می تواند برود و کجا نمی تواند برود. سپس خودرو برای انتخاب بهترین مسیر، در هر ثانیه چند بار صدها مسیر حرکت و مجموعه حرکات را ارزیابی می کند.»

در توقفگاههای مخصوص، سیگنال جی پی اس یا ضعیف است یا اصلا وجود ندارد. برای رانندگی ایمن و دقیق، خودرو باید با ترکیب داده های دوربین و حسگرهای خود با داده های کامپیوتر و سرویس دهنده توقفگاه، مکان خود را در نقشه توقفگاه پیدا کند. بنابراین خودرو همیشه از موقعیت خود آگاه است.

ماتیاس بورکی، پژوهشگر علوم روباتیک از زوریخ می گوید: «اگر بخواهیم خودرو موقعیت خود را در محیط تشخیص دهد، لازم است بین آنچه خودرو می بیند و نقاط ضبط شده در نقشه سه بعدیِ توقفگاه ارتباط برقرار کرد. با این ارتباطها می توان موقعیت دقیق خود رو را تعیین کرد.»

پژوهشگران درباره آینده، بلندپروازانه فکر می کنند. آنها آینده ای را تصور می کنند که خودروهای مستقل و خودکار بخش مهمی از حمل و نقل عمومی باشند. برای رسیدن به چنین آینده ای علاوه بر مشکلات حقوقی، چالش های فنی زیادی هم وجود دارد.

وویچک درندارز، مهندس پژوهشگر برای سیستمهای کمک به راننده از شرکت فولکس واگن درباره این چالشهای فنی می گوید: «در حال حاضر خودرو با سرعت کم حرکت می کند. برای اینکه این سیستم جذابیت بیشتری داشته باشد، باید سرعتش را افزایش داد. به این منظور، باید چند چالش فنی را از پیش رو برداشت. یکی این است که قابلیت ادراک خودرو از اطراف را بهتر کرد. چالش دیگر، توان استدلال و استنتاج خودرو است تا خود رو بتواند در این باره که ماشینهای دیگر در ترافیک چه خواهند کرد، بهتر پیش بینی کند.»

پژوهشگران می گویند چالشهای دیگر در این زمینه، ایمن تر و دقیق تر کردن این نوع رانندگی و کاهش هزینه این سیستم برای کاربران است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme