فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ساخت فناوری و کاربرد ماهواره نانو در کلمبیا

ساخت فناوری و کاربرد ماهواره نانو در کلمبیا

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: گروهی از مهندسان جوان کلمبیایی در شهر مدلین، در ارتفاعات نزدیک رشته کوه آند در کلمبیا فصل تازه ای را شروع می کنند. فناوری آنها در شرکت «آیدیاتک» ساخت ماهواره های نانو با استفاده از تکنولوژی عمومی و با بهای کمتر است.

ماهواره نانو با حرکت در مدارهای پایین تر، قادر به ارسال تصاویر بیشتر و دقیق تر در زمانی کوتاهتر از ماهواره های بزرگتر است. بهای این ماهواره ها بمراتب کمتر از ماهواره های متداول است.

یکی از موسسان شرکت آیدیاتک در باره بهای دقیق آن می گوید: «بهای ماهواره های شرکتهای بزرگ بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون دلار است. بهای ماهواره نانو و هزینه ارسال آن ۳۵۰ هزار دلار است. بعلاوه هزینه ماموریت یک ساله آن در مدار نیز بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار دلار است.»

این ماهواره ها با فناوری های معمولی مانند حسگر صفحه نمایش تلفن هوشمند ساخته می شود و وزن آنها حدود چهار کیلوگرم است. سامانه های نوری آن، تهیه تصاویر با وضوح بیشتر و مناسب برای رصد زمین را ممکن می کند. یکی از موسسان شرکت با اشاره هدف های دیگر این پروژه می گوید: «با ساختن یک ماهواره می توانیم علومی مانند زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضیات را به دانش آموزان ابتدایی و دبیرستان و یا حتی دانشگاه آموزش بدهیم. حتی می توانیم ساختن ماهواره و درک بهتر از علوم را به آنها یاد بدهیم.»

با داشتن اطلاعات دقیقتر حوادث طبیعی چند سال اخیر ممکن بود قابل اجتناب باشند. ماهواره های نانو همچنین به توسعه و کنترل شهر ها و همچنین جمعیت شهری کمک می کنند. علاوه بر استفاده برای اهداف نظامی، ماهواره نانو در کشوری مانند کلمبیا تاثیر مهمی در کنترل فعالیت سازمان یافته کارتل های مخدر دارد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme