فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

کشف یک ویروس خوش خیم در مودم‌های بی سیم

کشف یک ویروس خوش خیم در مودم‌های بی سیم

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: واحد امنیت شرکت Symantec از شیوع ویروسی در دستگاه مسیریاب شبکه خبر داد که عملا به مبارزه با ویروس های دیگر بر می خیزد و آنها را از بین می برد.

 

مودم های بی سیم و روترها معمولا در زمره هک پذیرترین دستگاه های دیجیتال هستند، زیرا به ندرت آپدیت می شوند؛ به سادگی نفوذپذیرند و تقریبا هیچ وقت پویش و ویروس یابی نمی شوند. اما اخیرا ویروسی برای روترها منتشر شده که کارشناسان معتقدند ممکن است دستگاه را ایمن تر نیز سازد.

 

طبق گزارش واحد امنیتی Symantec ویروس Wifatch که تحت سیستم عامل لینوکس نوشته شده، در نگاه اول رفتاری مشابه یک ویروس دارد: دستگاه را آلوده می کند، بدون مجوز وارد آن می شود، و از طریق شبکه های نظیر به نظیر (peer-to-peer) عملیاتی مشکوک در دستگاه صورت می دهد. لیکن به جای اجرای حملات DDoS یا گشتن به دنبال اطلاعات حساس، به نظر می رسد وظیفه اصلی این باگ مبارزه با ویروس های دیگر است.

 

ویروس Wifatch از طریق شبکه های P2P اطلاعات خود را درباره ویروس های دیگر مدام به روز می کند. سپس به محض شناسایی یک بدافزار آن را پاک می کند و متعاقب این عمل کانال های دیگری را که عموما بدافزارها برای حمله به روتر مورد استفاده قرار می دهند، قطع می کند. به واقع ویروس Wifatch عملا مشابه یک آنتی ویروس عمل می کند.

 

گرچه هنوز مبدا یا سازنده یا هدف از تولید این ویروس مشخص نشده. اما مشخص است که این ویروس نماینده نسل نوینی از ویروس های رایانه ای می باشد.

بررسی های سایمانتک مشخص کرده است که میلیونها روتر هم اکنون به این ویروس آلوده شده اند.

 

کشورهای برزیل، چین و مکزیک در صدر کشورهای آلوده قرار دارند. برای پاک کردن این ویروس کافی است یک بار دستگاه ریست reset شود. لیکن احتمال زیادی وجود دارد بعد از مدتی دوباره دستگاه بدان آلوده شود. Symantec به کاربران و سازمان ها توصیه کرده است در صورتی که مایل نیستند این ویروس مشکوک به سراغ مودم ها و مسیریاب هایشان برود، نرم افزار و فیرم ویر دستگاه خود را به روز نگاه دارند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme