فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

اجرای پروژه اتوبوس شهری بدون راننده در پنج شهر اروپایی

اجرای پروژه اتوبوس شهری بدون راننده در پنج شهر اروپایی

شهر تریکالا در مرکز یونان، اولین شهر اروپایی برای اجرای پروژه «سیتی موبایل دو» یا اتوبوس بدون راننده استبه گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: 

این برنامه که با حمایت مالی اتحادیه اروپا انجام می شود توجه کارشناسان بین المللی را جلب کرده است. مسئول پروژه «سیتی موبایل دو» می گوید هدف، جایگزین کردن راننده با کامپیوتر نیست بلکه معرفی وسیله ای دیگر برای افزودن به ناوگان های موجود شهری است.

کارلوس هوگویین می گوید: «مشکل تصادفات رانندگی، ترافیک سنگین و آلودگی را می توان با وسایل حمل و نقل عمومی حل کرد اما متاسفانه وسایل حمل و نقل عمومی با راننده این مشکلات را حل نمی کنند. حلقه گمشده برای برطرف کردن مشکلات استفاده از وسایل خودران است.»

این اتوبوس ساخت کارخانه فرانسوی روبوسافت، با پنج متر طول و یک و نیم متر عرض قادر به حمل ده مسافر، با سرعت بیست کیلومتر در ساعت و در مسیری به طول دو و نیم کیلومتر است. اتوبوس خودران مجهز به لیزر، جهت یاب ماهواره ای و سامانه نقشه برای پیدا کردن موقعیت مکانی و کنترل حرکت است. فناوری لیزر موانع مسیر حرکت را ردیابی می کند و دوازده باتری برقی آن در دو ساعت شارژ می شوند.

به گفته یکی از مسئولان فنی پروژه موتور خودرو برقی است و موقعیتش را با لیزر و جهت یاب ماهواره ای پیدا می کند. اتوبوس در مسیری معین بر اساس نقشه شهر با ضریب دقت سانتیمتری حرکت می کند. هنگام مواجه شدن با مانع در مسیر، با استفاده از جهت یاب لیزری سرعتش را کم و یا توقف می کند.

مقامهای شهری برنامه هایی برای آگاهی رسانی به شهروندان مسافر و همچنین رانندگان شروع کرده اند. با این حال بعضی ها خط ویژه اتوبوس و خدمات تازه را نادیده می گیرند. در اتاق کنترل، تکنیسینها همه چیز کنترل می کنند. در صورت بروز مشکل، پلیس راهنمایی و یا راننده مجاز به محل اعزام می شود.

با وجود سابقه طولانی دوچرخه سواری و رعایت حق دوچرخه سواران در خیابان، انتقاداتی هم وجود دارد. بعضی به کمبود جای پارکینگ انتقاد می کنند اما شهردار تریکالا در دفاع از این گزینه می گوید: «برای ما قابل فهم است که شهروندان ما بلافاصله آن را نپذیرند. انتقاداتی هست. دردسر زیادی داشت. برای گذاشتن فیبر نوری خیابان ها را کندیم. اما بتدریج نظرشان عوض می شود چون این تغییر مثبتی برای تریکالا است.»

علاوه بر تریکالا، شهر لئون در اسپانیا، میلان در ایتالیا، وانتا در فنلاند و لاروشل در فرانسه در پروژه «سیتی موبایل دو» مشارکت دارند و هر یک به مدت شش ماه میزبان اتوبوسهای بدون راننده خواهند بود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme