فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ابتلا 67 درصد مردم جهان به عفونت ویروسی درمان‌ناپذیر

ابتلا 67 درصد مردم جهان به عفونت ویروسی درمان‌ناپذیر

بنابر مطالعه جدید سازمان بهداشت جهانی که به تازگی منتشر شده است، حدود 3.7 میلیارد نفر از مردم - 67 درصد از جمعیت جهان - به نوع 1 ویروس هرپس سیمپلکس (HSV-1) آلوده هستند. به گفته پژوهشگران، این برای نخستین بار است که بار جهانی این ویروس اندازه گیری می شود.

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران:  ارقام ارائه شده در این مطالعه به واقع جای نگرانی دارند زیرا رایج‌ترین روش انتقال HSV-1 در بسیاری از نقاط جهان در حال تغییر است. HSV-1 ویروسی است که به طور معمول مسئول تاول های تبخالی شناخته می شود. نوع 2 ویروس هرپس سیمپلکس (HSV-2) نیز به عامل عفونت منتقله از طریق روابط جنسی است.

بیشتر مردم مبتلا به عفونت تبخال در طول عمر خود با ویروس همراه هستند زیرا هیچ درمان مشخصی برای آن وجود ندارد، اگرچه همواره دارای نشانه های مشخصی نیستند. اما مشکل رو به افزایش از این حقیقت ناشی می شود که HSV-1 می تواند از طریق روابط جنسی منتقل شود و موجب شکل گیری تبخال های تناسلی نیز شود.

خطرات ناشناخته یک ویروس شایع

یکی از موضوعات جدی این است که بهداشت عمومی در درجه نخست بر پیشگیری از عفونت های HSV-2 متمرکز شده است. اما عفونت های HSV-1 در واقع خطراتی جدی‌تر از تاول های تبخال در بر خواهند داشت. با توجه به گزارش جدید سازمان بهداشت جهانی، انتقال ویروس HSV-1 از طریق روابط جنسی به ویژه در آمریکا، اروپا و غرب اقیانوس آرام در حال افزایش است.

جدا از تاول های تبخال، ویروس HSV-1 شایع‌ترین علت انسفالیت اسپورادیک (التهاب مغز) است. در شرایطی که این عفونت مغزی بسیار نادر است اما به گفته موسسات ملی بهداشت آمریکا بیش از 50 درصد مبتلایان به آن در صورت عدم درمان جان خود را از دست می دهند.

شیوع روزافزون HSV-1 تناسلی در موارد مرتبط با بارداری نگران کننده‌تر است. مطالعات نشان داده اند HSV-1 تناسلی که بسیار عفونی است نسبت به HSV-2 احتمال بیشتری دارد ویروس تبخال را به نوزاد انتقال دهد و موجب تبخال نوزاد شد که پژوهشگران آن را نادر اما بیماری با عوارض و مرگ و میر بالا توصیف می کنند.

ذکر این نکته ضروری است که هیچ یک از این شرایط خطرناک شایع نیستند و در موارد بارداری دارو و سزارین می توانند از انتقال ویروس به نوزاد جلوگیری کنند.

همچنین احتمال این که عفونت HSV-1 تناسلی بتواند خطر ابتلا به عفونت HIV را افزایش دهد وجود دارد اگرچه تاکنون به صورت قانع کننده ای مشاهده نشده است. چنین عفونت هایی می توانند عوارضی برای افرادی با سیستم ایمنی ضعیف ایجاد کنند.

چرا تبخال تغییر می کند و چرا مهم است

به گونه ای متناقض، دلیل این که تبخال های تناسلی از نوع 1 ویروس رو به افزایش است این است که نرخ عفونت HSV-1 در آمریکا و اروپا در حال کاهش است. در آسیا و آفریقا، بیشتر افرادی که HSV-1 گرفته اند در کودکی یک عفونت دهانی می گیرند - پیش از آن که از نظر جنسی فعال شوند - و محل اول عفونت به نظر می رسد از عفونت در دیگر محل ها جلوگیری می کند. در نتیجه، اگر در کودکی به تبخال های دهانی مبتلا شوید احتمال کمتری دارد در بزرگسالی به عفونت تناسلی HSV-1 مبتلا شوید.

این به معنای آن است در مناطقی که عفونت های HSV-1 کمتر شایع است بزرگسالان با خطر بزرگتری در زمینه ابتلا به عفونت های جنسی مواجه هستند و این در شرایطی است که زنان نسبت به مردان از آسیب پذیری بیشتری نسبت به عفونت برخوردار هستند.

در سراسر جهان، بیش از 500 میلیون نفر دارای تبخال های تناسلی از یکی از دو نوع ویروس هستند.

تغییر نوع انتقال و شیوع کلی HSV-1 به معنای آن است که تلاش ها در زمینه پیشگیری و کنترل که به طور سنتی بر HSV-2 متمرکز بوده اند باید در آینده به HSV-1 نیز توجه داشته باشند. در زمینه توسعه روش های درمانی و واکسن ها نیز شرایط مشابه است. از آن جایی که در حال حاضر درمانی وجود ندارد، تنها داروها برای سرکوب عفونت کارایی دارند.

به گفته دکتر سامی گوتلیب یکی از پژوهشگران سازمان بهداشت جهانی و از مولفان مطالعه اخیر، این عفونت ها مادام العمر و غیر قابل درمان هستند و بسیاری از مردم از این که آلوده هستند، آگاهی ندارند. ما نیازمند راهبردهای پیشگیری جدید و یک واکسن یا میکروب کش موثر جدید هستیم. این اولویت اصلی و مهم محسوب می شود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme