فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

تولید لیزر سفید با نانو ورق های نیمه هادی

تولید لیزر سفید با نانو ورق های نیمه هادی

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان با استفاده از نانو ورق های نیمه هادی موفق به ساخت لیزری با نور سفید شدند که تمام طیف های نورمرئی را ایجاد می کند، این فناوری می تواند برای انتقال اطلاعات و ایجاد روشنایی به کار رود.

هرچند لیزر در سال 1960 ابداع شد و تاکنون در حوزه های مختلفی مورد استفاده قرار گرفته اما یک چیز در این فناوری غیرقابل دسترسی بوده است، تاکنون کسی نتوانسته لیزری با نور سفید تولید کند.

محققان دانشگاه ایالتی آریزونا موفق به حل این پازل شدند، این گروه نشان دادند که لیزرهای نیمه هادی می توانند تمام طیف نور مرئی را نشر دهند که این امر پیش نیاز تولید لیزر سفید است، این گروه یک نانوورق از جنس مواد نیمه هادی تولید کرده اند که ضخامتی در حد یکهزارم قطر تار مو دارد، این بخش ها قادرند یکی از رنگ ها را ایجاد کنند.

بنابراین، با استفاده از این نانوورق ها می توان لیزری با نور مرئی تولید کرد که کاملا نور منتشر شده با استفاده از آن، از قرمز، سبز و آبی و یا هر رنگی در میان این سه رنگ قابل کنترل باشد، اگر هر سه این رنگ های اصلی با هم ایجاد شوند، لیزری با رنگ سفید بدست می آید.

نتایج این پژوهش در قالب مقاله ای در نشریه Nature Nanotechnology منتشر شده است.

این دستاورد موجب می شود تا فناوری لیزر یک گام به جلو رفته و به هدف استفاده از آن به جای LEDها نزدیک شود، لیزرها روشنایی بیشتری نسبت به LEDها داشته و مصرف انرژی کمتری دارند و همچنین امکان تولید رنگ های دقیق تر و زنده تری با آنها در نمایشگرها وجود دارد.

در این پروژه نشان داده شده است که این ساختار می تواند بیش از 70 درصد از رنگ ها را در نمایشگرهای استاندارد فعلی ایجاد کند.

یکی از کاربردهای مهم این فناوری می تواند این باشد که از نور لیزر هم برای ایجاد روشنایی و هم تبادل اطلاعات به صورت همزمان استفاده کرد، فناوری Wi Fi مبتنی بر فناوری امواج رادیویی است، این فناوری در حال توسعه، مبتنی بر مخابرات بدون سیم است که با عنوان Li-Fi شناخته می شود و این در حالی است که. Li Fi ،10 برابر سریعتر ازWi Fi است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme