فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

آیا خلق موسیقی بدون استفاده از آلات موسیقی ممکن است؟

آیا خلق موسیقی بدون استفاده از آلات موسیقی ممکن است؟

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: در آکادمی بین المللی موسیقی و هنر رم، تنها موسیقی به روش سنتی آموزش داده نمی شود. پژوهشگران اینجا در تلاشند دستگاهی اختراع کنند که موسیقی خلق شده در ذهن را بدون واسطه یعنی بدون نیاز به کاغذ یا رایانه٬ تنها از طریق سیگنال های الکتریکی ضبط کند.

دستگاهی که به سر این نوازنده پیانو متصل است سنسورهایی دارد که واکنش های سیستم عصبی مغز را ضبط می کنند. یک «کینکت» معمولی مثل نمونه ای که در دستگاه ایکس باکس ۳۶۰ به کار رفته نیز کنار پیانو است که حرکت دست پیانیست را ضبط می کند. پیانیست مانند یک رهبر ارکستر نوای ضبط شده پیانو را با دست بار دیگر اجرا می کند که آن هم بیدرنگ در حافظه رایانه ضبط می شود.

فرانچیسکو پروده توضیح می دهد: «به این ترتیب می توان به طور مستقیم جنس صدا را تغییر داد. همان لحظه که می نوازم می توانم با یک حرکت دست پلی فونی جدیدی خلق کنم و عملا در لحظه٬ نوای تولید شده را تغییر و قطعه جدیدی از آن بسازم.»

در واقع٬ پیانیست می تواند با نواها و قطعاتی که پیشتر ساخته و ضبط شده اند تعامل و بازی کند. اما موسیقی که با دست او تولید می شود تنها بازتولید آنچه او می نوازد نیست بلکه توسط نرم افزاری ویژه و با توجه به احساسات درونی تولید شده در مغز او غنی و تکمیل می شود.

این نرم افزار فعالیت های مغزی پیانیست را که توسط سنسورهای ویژه ضبط شده٬ تحلیل می کند و سرعت و لحن و زیر و بم صدای قطعه نواخته شده را با توجه به آن فعالیت ها تغییر می دهد.

ریکاردو سانتوبونی می گوید: «این سنسورها هر نوع فعالیت مغزی را ضبط می کنند و از این طریق میزان تمرکز٬ آرامش یا برعکس خستگی نوازنده قابل تشخیص است. اینجا می توانید فعالیت های عصبی فرانچیسکو پروده را ببینید که رایانه ضبط کرده است. اینجا بخشی از تولیدات موسیقیایی دیده می شود که رایانه با توجه به حال و هوا و احساسات پیانیست ضبط کرده و تغییر داده است.»

اکنون پژوهشگران می خواهند یک قدم پیشتر بروند و نرم افزاری بسازند که نه تنها تغییراتی در صوت ضبط شده ایجاد کند بلکه قادر باشد واکنش اعصاب مغز را به هر آلت موسیقی تشخیص دهد و همچنین فاصله بین دو گره و درازی صوت و طنین آن را مشخص و ضبط کند و عملا ملودی جدید تولید کند.

البته این مهم بدون حضور خالق حقیقی اثر ممکن نیست. ریکاردو سانتوبونی توضیح می دهد: «پروژه ای بلند پروازانه است که با توجه به امکانات اخیر غیرممکن هم به نظر نمی رسد و بی تردید نحوه نگارش موسیقی را دگرگون خواهد کرد، به ویژه نحوه استفاده از آلت موسیقی را تغییر خواهد داد و عملا موسیقی بدون واسطه خلق خواهد شد.»

به باور پژوهشگران این تحقیقات بی تردید پایه گذار زبان موسیقیایی نوینی خواهد بود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme