فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

بازیافت پساب، گامی موثر در حل معضل کم آبی

بازیافت پساب، گامی موثر در حل معضل کم آبی

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: یک فعال صنعت آب و فاضلاب در نخستین گردهمایی سیستم های تصفیه آب و بازیافت پساب های صنعتی و بهداشتی ایران گفت: بازیافت پساب گامی موثر در جلوگیری از گسترش بیابان زایی در کشور است و از ویرانی محیط زیست و منابع آبی جلوگیری می کند.

«سیدمحمد محسنی» عصر یکشنبه در حاشیه این گردهمایی در جمع خبرنگاران افزود: در تصفیه خانه ها شاهد پرت آب هستیم و با توجه به مساله کمبود آب در کشور، با بازگشت صد درصدی پساب ها با روش های نوین و روز جهان، می توان گامی اساسی در رفع این معضل برداشت.

محسنی افزود: امروز شاهدیم کارخانه ها و شرکت های مختلف به دلیل فقدان مدیریت دانش، برای تصفیه پساب و فاضلاب به شیوه آزمایش- خطا متوسل شده اند اما فعالان متخصص این عرصه در کشور همگام با فناوری های روز جهان برای خدمات رسانی آماده اند.

این فعال صنعت آب و فاضلاب درباره مصرف بالای آب در پالایشگاه ها، نیروگاه ها و برخی صنایع بزرگ و کوچک کشور هشدار داد و گفت بیشتر از سفره های آب زیرزمینی برای استفاده های صنعتی بهره برده می شود و همین مساله موجب نشست زمین در مجاورت برخی منطقه ها و بلعیده و نابود شدن سفره ها شده است.

وی تاکید کرد «اگر بازیافت پساب ها عملیاتی و اجرایی نشود تا چند سال آینده شاهد رشد بیابان زایی در کشور خواهیم بود».

به گفته این فعال صنعتی، ضریب نفوذ استفاده از پساب در چرخه مصرف صنعت ایران بسیار ناچیز و در حد کمتر از 30 کارخانه و شرکت در کل کشور است که اگر به درستی پیگیری نشود، آسیب های جبران ناپذیری به محیط زیست و منابع آبی وارد می شود.

محسنی تصریح کرد در آمریکا و برخی کشورهای توسعه یافته اروپایی با وجود فقدان معضل کمبود آب، بازیافت پساب به صورت صد درصدی انجام می شود.

وی تاکید کرد در این زمینه به فرهنگ سازی و اطلاع رسانی نیازمندیم.

محسنی درباره حضور نمایندگان و فعالان صنعتی از هشت کشور آمریکایی، اروپایی و آسیایی در این گردهمایی خاطرنشان کرد: بر پایه برنامه ریزی انجام شده و با همکاری شرکت های خارجی در انتقال دانش و فناوری، بازیافت صد درصدی پساب در آینده در دستور کار است.

وی پیش بینی کرد در آینده ممکن است حتی بر سر خرید پساب های صنعتی و شهری دعواهایی در سطح کشور و بین الملل به وجود آید.

این فعال صنعتی گفت: ارائه خدمت های پس از فروش برای تعمیر و نگهداری، از مزیت های شرکت های ایرانی در مقایسه با خارجی هاست.

به گفته او، بر اساس دبی پساب و آنالیز ارائه شده از آن، هزینه انجام فعالیت متفاوت است.

وی نبود اطلاع رسانی صحیح و به اشتراک گذاری تجربه های موجود را از ضعف های اساسی این عرصه برشمرد و خاطرنشان کرد: برگزاری این گردهمایی، گامی عملی در این راستا است.

نخستین گردهمایی سیستم های تصفیه آب و بازیافت پساب های صنعتی و بهداشتی ایران، صبح یکشنبه با حضور فعالان این عرصه از ایران و شرکت هایی از هشت کشور آمریکا، آلمان، ژاپن، هند، سوئیس، اسپانیا، ایتالیا و اتریش در هتل المپیک تهران آغاز به کار کرد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme