فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

دستگاه تولید زیست گاز

دستگاه تولید زیست گاز

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: این دهکده کوچک خشک و بی آب و علف در نزدیکی اریحا در کرانه باختری رود اردن واقع شده است. اینجا٬ سامانه برق رسانی در کار نیست اما برق به لطف پانل های خورشیدی جریان دارد. گاز هم به تازگی به لطف این جعبه های سفید در اختیار روستاییان قرار گرفته است.

یکی از آنها توضیح می دهد: «فضولات حیوانات را در این سطل می ریزم. آب اضافه می کنم و هم می زنم. بعد آن را به درون دستگاه می ریزم. باید صبر کرد تا خوب ته نشین شود.»

این دستگاه با تجزیه و تخمیر زباله های به اصطلاح سبز، گاز تولید می کند که به زیست گاز یا بیوگاز معروف است.

این خانم با اشاره به اینکه این گاز می تواند کفاف دو ساعت آشپزی در روز را بدهد می گوید: «پیش از این وقت آشپزی خانه را دود و بو فرا می گرفت. آتش در خانه هم خیلی خطرناک بود هم خیلی وقت گیر. اما الان شعله مناسب و سریع داریم.»

این دستگاه را یک مهندس فلسطینی به نام عامر رابایا ساخته و در تعدادی دهکده کرانه باختری نصب کرده است. او که برای یک شرکت اسرائیلی کار می کند می گوید: «ایده اولیه خیلی ساده است؛ این دستگاه همان کاری را با زباله ها می کند که دستگاه گوارشی بدن انسان با مواد غذایی. باکترهای درون این دستگاه زباله ها را می خورند که در نتیجه آن گاز تولید می شود. گاز هم از طریق لوله مستقیم به خانه می رسد.»

تولید زیست گاز به این روش پدیده تازه ای نیست اما آنچه در مورد این دستگاه جدید جالب است٬ سبکی آن و نصب ساده ی آن است. رون یاریف٬ مدیر بخش فروش این شرکت که Homebiogas نام دارد٬ می گوید: «موفق شدیم این سامانه گازرسانی را به تمامی خانه های مورد نظر برسانیم. زباله های سبز منبع جدید تولید انرژی است و اگر بتوانیم این نگاه را جا بیاندازیم یعنی روش جدید استفاده از زباله ها و بازیافت آنها٬ تغییر جدیدی در روش مصرفمان نیز ایجاد کرده ایم.»

این دستگاه که حدود ۵۰۰ یورو قیمت دارد دل اسرائیلی ها را نیز بدست آورده و تاکنون در بیش از یکصد خانه نصب شده است. کارین و عمر مدتی است که از این دستگاه استفاده می کنند. کارین می گوید: «من همیشه بازمانده ی غذا مثل سیب زمینی و هویچ یا هر نوع زباله سبز را درون دستگاه می ریزم.»

این دستگاه علاوه بر زیست گاز٬ کود بسیار خوبی هم برای سبزیجات تهیه می کند که برای گیاهخوارانی چون کارین و عمر ایده ال است. عمر می گوید: «این مایع که از این بخش دستگاه خارج می شود کود بسیار خوبی برای گیاهان و درختان ما است.»

به این ترتیب چرخه تولید و مصرف به بهترین نحوه ممکن صورت می گیرد. عمر توضیح می دهد: «به لطف این دستگاه دیگر لازم نیست نگران زباله ها باشیم. حتا لازم نیست برای خرید کود از خانه بیرون برویم. و از همه مهم تر اینکه با اتکا به این چرخه طبیعی٬ خوشحالیم که در بهبود وضعیت محیط زیست نقش داریم.»

مسئولان شرکت اسرائیلی که این دستگاه را تولید کرده اعلام کرده اند که از مشارکت سرمایه گذاران برای افزایش میزان تولید خود استقبال می کنند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme