فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

 به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: جایگزینی ربات ها با انسان در برخی مشاغل مشخص موضوع جدیدی نیست. پژوهشی که توسط موسسه پژوهشی نومورا و دانشگاه آکسفورد انجام شده نشان داده است طی یک بازه زمانی 10 تا 20 سال تقریبا نیمی از مشاغل در ژاپن توسط ربات ها یا هوش مصنوعی اشغال خواهند شد.

بنابر استانداردهای تعیین شده از سوی پژوهشگران، اگر بیش از 60 درصد محتوای یک شغل توسط ربات یا هوش مصنوعی قابل انجام باشد به عنوان «شغل قابل جایگزینی» در نظر گرفته می شود. پژوهشی مشابه توسط دانشگاه آکسفورد در انگلیس و آمریکا نیز انجام شده که نرخ شغل های قابل جایگزینی به ترتیب برابر با 35 درصد و 47 درصد بوده است. در ادامه برخی از مشاغلی که در رده های نخست فهرست مشاغل قابل جایگزینی قرار دارند را ارائه می کنیم.

داروساز

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

دانشگاه کالیفرنیا، سان فرانسیسکو (UCSF) از ربات ها برای توزیع دارو استفاده می کند. هنگامی که ماشین نسخه را دریافت می کند، ربات ها مسئولیت بسته بندی و تحویل دارو را بر عهده دارند. ربات های داروساز با بررسی داروهایی که بیمار به تازگی مصرف کرده است از عدم تداخل داروهای جدید و واکنش های غیر منتظره اطمینان حاصل می کنند.

واحد خنثی سازی بمب

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

بنابر آمار ارائه شده از سوی دولت فدرال آمریکا، این کشور دارای 450 واحد خنثی سازی بمب است که سالانه با هزاران مورد مرتبط با بمب سر و کار دارند. برخی از واحدها استفاده از ربات ها به منظور کاهش خطرات را آغاز کرده اند.

پرستار بچه

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

آی‌ربات مدتی است که روانه بازار شده و از شهرت خوبی در زمینه انجام کارهای خانه برخوردار شده است. شرکت تولیدکننده موفق به فروش بیش از 10 میلیون آی‌ربات شده است.

تحویلدار بانک

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

در 16 شعبه بانک کوستال فدرال کردیت یونیون از ربات ها به عنوان تحویلدار بانک استفاده می شود. به گفته سخنگوی این بانک، معرفی ربات ها به کاهش 40 درصدی استخدام تحویلدار بانک منجر شده است.

مدیر انبار

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

شرکت آمازون ارتشی از ربات ها را در بخش انبار خود مورد استفاده قرار داده است. با کمک ربات ها، یک کارمند این شرکت می تواند در ساعت 300 کالا را اسکن کند که نسبت به آمار 100 کالا در گذشته رشد قابل توجهی را نشان می دهد.

سرباز

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

بنابر اعلام ژنرال کوهن از ارتش آمریکا، یک چهارم نیروهای نظامی این کشور تا سال 2030 می توانند با ربات ها جایگزین شوند. ارتش آمریکا شکل دهی ارتشی کوچکتر با قابلیت استقرار سریع‌تر و آسان‌تر را هدف گذاری کرده و از این رو ربات ها می توانند برای کمک در عملیات ها به کار گرفته شوند.

کشاورز

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

هنگامی که موضوع کارهای کشاورزی مانند بررسی شرایط زمین، رانندگی تراکتور و برداشت محصول مطرح می شود به نظر می رسد ربات ها از کارایی و بهره‌وری بالاتری برخوردار هستند. در حال حاضر از ربات ها برای کندن علف های هرز استفاده می شود.

روزنامه نگار

شغل‌هایی که ربات‌ها قصد اشغال آنها را دارند!

خبرنگاران ورزشی و خبرنگاران تجاری از جمله نمونه هایی هستند که بیشترین میزان قابلیت جایگزینی با ربات ها را دارند. برنامه توسعه داده شده توسط شرکت نریتیو ساینس (Narrative Science) ربات ها را قادر ساخته است تا خبرهای کوتاه ورزشی برای مخاطبان بنویسند. از آن جایی که ربات ها از خلاقیت در نوشتن برخوردار نیستند رمان نویسان چندان نگران از دست دادن شغل خود نیستند.

وکیل

مشتریان سالانه میلیون ها دلار به وکلا پرداخت می کنند تا کاری را انجام دهند که شاید ربات ها آن را به شکل بهتری انجام می دهند. شرکت بلک‌استون دیسکاوری (Blackstone Discovery) خدماتی را برای مشاهده فایل ها و جستجوی عبارات و یافتن معنی با استفاده از ربات ها ارائه می کند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme