فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

تهیه زهرهای شفابخش در پروژه تحقیقاتی در اروپا

تهیه زهرهای شفابخش در پروژه تحقیقاتی در اروپا

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: تاکنون بررسی زهر حیوانات سمی تنها برای ساخت پادزهر بوده است، اما این وضعیت در حال تغییر است. دانشمندان پروژه تحقیقات اروپا موسوم به ونومیکز قصد دارند نشان دهند که می توان از جانوران زهردار در درمان بیماریهایی مانند دیابت، چاقی مفرط و آلرژی استفاده کرد.

به این منظور ۲۰۰ گونه جانور سمی، مانند مارمولک پوست منجوقی، یا افعی از جاهای مختلف دنیا به آزمایشگاهی واقع در جنوب بلژیک منتقل شده اند. زهر این جانوران مخلوط پیچیده ای دارد. از تمام این حیوانات بدقت، برای یک پروژه تحقیقاتی بلند پروازانه مراقبت می شود. دانشمندان این طرح می خواهند بدانند کدامیک از مواد شیمیایی این مخلوط می تواند برای ساختن داروها ی جدید به کار برده شود.

آنها با استفاد از طیف سنجی جرمی و روش های پیچیده دیگر سمهای بیش از ۲۰۰ گونه حیوانات زهردار را بررسی می کنند. تا کنون بیش از ۴۰۰۰ نوع پروتئین کوچک طبقه بندی شده است.

لویک کوئنتن، متخصص زیست شناسی شیمیایی از دانشگاه لی یژ بلژیک می گوید که ابتدا نموداری از ترکیب سم حیوانات تهیه می شود. وی می افزاید: «نموداری از ترکیب مولکولی هر نمونه سم تهیه می کنیم. با آنالیز این نمودار، بخشهای مختلف آن را شناسایی و بر اساس جرم شان طبقه بندی می کنیم. هر قله [نمودار] متناظر با یک سم است.»

پس از شناسایی، تولید این سمها با استفاده از فرآیندهای بسیار پیچیده زیستی و شیمیایی در مرکز تحقیقاتی موسوم به ساکله در نزدیکی پاریس آغاز می شود.

ژیل موری یر، شیمیدان از این مرکز تحقیقاتی می گوید: «در پایان فرآیند نوعی رزین به دست می آید. روی این رزین کار می کنیم. به چیزی که بدست می آید شکل می دهیم تا از آن در آزمایش آماده شود.»

سمهایی که به دست می آید روی مولکوهای خاص آزمایش می شود. پژوهشگران می گویند نتایجی که به دست آمده، نوید بخش است و دیگر تولید دارو از سم، موضوع داستان های تخیلی نیست.

نیکولا ژیل، متخصص فارماکولوژی در مرکز “ساکله” و مسئول هماهنگ کننده پروژه “ونومیکز” می گوید: «می خواهیم کارمان متمرکز بر بیماریهایی مثل دیابت و چاقی مفرط و همچنین آلرژی باشد. در این دو زمینه هنوز به داروهای جدید نیاز است. کشف و یافتن مشخصه ها دو تا سه سال طول می کشد. بعد بین ده تا پانزده سال وقت لازم است که داروهای جدید آزموده شود و مجوز ساخت بگیرد.»

پژوهشگران امیدوارند نتایج کارشان نه تنها برای سلامتی انسان مفید باشد بلکه نگاه ما نسبت به این موجودات ترسناک، اما در نهایت مفید را نیز تغییر دهد.

رودی فورمی، مدیر عامل اجرایی شرکت آلفابیوتوکسین، شرکت تولید سم برای پژوهش و صنعت داروسازی است که با طرح اروپایی “ونومیکز” همکاری می کند. وی می گوید: «شکار غیرقانونی و تخریب محیط زیست، بیشتر این حیوانات را در آستانه انقراض قرار داده است. اگر بتوانیم نشان دهیم که این حیوانات برای ما فایده دارند شاید بهتر از آنها مراقبت شود و در آینده برای سلامتی ما فایده هم داشته باشند.»

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme