فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

دید سه بعدی آخوندک مدل روبات های آینده

دید سه بعدی آخوندک مدل روبات های آینده

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: دانشمندان دانشگاه نیوکاسل بریتانیا با تحقیق درباره آخوندک ها بدنبال کشف اطلاعات درباره دید سه بعدی این حشره و نحوه عملکرد آن هستند. یکی از هدفهای آنها ساخت فناوری سه بعدی برای روبات و کامپیوتر است. جنی رید، استاد علوم بینایی دانشگاه نیوکاسل و مسئول این پروژه می گوید کارایی آخوندک در شکار حشرات، آن را به مورد جالبی برای این تحقیق تبدیل کرده است. او می افزاید: «آخوندک ها با واکنش طبیعی شان به ما می گویند چه چیزی می بینند. چون نمی توانند چشمهایشان را حرکت بدهند با دیدن چیز جالب سرشان را با سرعت می چرخانند. حشرات شکارچی هستند و اگر طعمه ای ببینند، با سرعت به طرف آن میروند.»

دید آخوندک ها چند بعدی اما سیاه و سفید است. چون رنگ قرمز را نمی بینند عینکشان آبی و سبز است. در حالیکه این توانایی آخوندک دهه ۸۰ میلادی کشف شد دانشمندان دانشگاه نیوکاسل می خواهند بدانند دید سه بعدی آنها چگونه کار می کند، یا اینکه بینایی سه بعدی چگونه در حیوانات تکامل پیدا کرد تا الگوریتم هایی برای ساخت ادراک سه بعدی در کامپیوتر کشف کنند.

استاد دانشگاه نیوکاسل در ادامه گفت: «ما در مورد چیزهایی که آخوندک ها می بینند و چیزهایی که نمی بینند آزمایش می کنیم تا درستی فرضیه های مختلف درباره کارکرد بینایی سه بعدی آنها را بسنجیم. همزمان با فرموله کردن تدریجی فرضیه تازه، شواهدی برای رد و یا تایید آنها پیدا می کنیم. پس از آن امیدواریم به بازسازی و نسخه سازی الگوریتمی بشویم که آنها از آن استفاده می کنند.»

دانمشندان تصور می کنند بینایی سه بعدی آخوندک ها بسیار ساده تر از انسان است و معتقدند این تحقیقات به ساختن دید سه بعدی ساده تر برای روبات و پهپاد کمک کند. این پژوهشگران امیدوارند کار آنها در درمان مشکلاتی مانند انحراف چشم، دوبینی و لوچی چشم تاثیر داشته باشد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme