فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

نقش فناوری ردیابی حرکت چشم در زندگی ناتوانان حرکتی – عصبی

نقش فناوری ردیابی حرکت چشم در زندگی ناتوانان حرکتی – عصبی

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: ایان پسر ۷ ساله آرژانتینی به نوعی تورم مغزی مبتلا است که به تکلم و حس حرکتی او آسیب زده است. ابزاری به نام «توبی» ساخت کشور سوئد، راهی برای ارتباط او با خانواده اش است. ایان برای حرف زدن و یا در واقع رساندن مقصودش، با حرکت چشم جمله و اشیا مورد نظر روی صفحه نمایش را انتخاب می کند.

شیلا مادر ایان، مدیر بنیاد مستقلی است که به بیماران اعصاب یاری می رساند. او با اشاره به تاثیر قابل ملاحظه این ابزار در استقلال ایان می گوید: «به عنوان مادر به من آرامش خاطر داده است. ایان می تواند بتنهایی بازی کند، تلویزیون را روشن کند و با برادرش وقت بگذراند برایشان موزیک بگذارد یا کمی با آنها حرف بزند. این ابزار را به مدرسه می برد، سر کلاس دست بالا می کند و حرف می زند ایان می تواند با «توبی» و چشمهایش حرف بزند. قوی شده و اعتماد بنفسش بیشتر شده است.»

این بنیاد، روش استفاده از این فناوری را به کارشناسان مراکز بازپروری در سراسر کشور، از جمله مرکز بازپروری و آموزش عصب شناسی در بوینوس آیرس آموزش می دهد. الونی ۴ ساله یکی از کودکانی است که با «توبی» کار می کند و درمانگرهای این مرکز تصدیق می کنند که پیشرفت کودکان محسوس است.

ناتالیا، شنوایی سنج بیماران با اختلالات گفتاری این مرکز می گوید: «این تغییر مهمی است. کودکان موقع کار با این ابزار لبخند به صورتشان است. این به استقلالشان کمک کرده است زیرا برای دادن علامت و اشاره نیازی به کمک فرد دیگر ندارند. با توجه به مشکل حرکتی شان، معمولا یک بزرگتر باید به آنها کمک می کرد. با «توبی» دیگر لازم نیست کسی به آنها کمک کند و همین باعث خوشحالی آنها می شود.»

ردیابی حرکات چشم یکی از فناوری های بازی های ویدیویی است که می تواند ادغام کودکان ناتوان حرکتی در مدارس معمولی را تسهیل کند. از آنجایی که این ابزار چندان شاخته شده نیست و بهای آن گران است، کمتر مورد استفاده قرار گرفته است. این فناوری ها به شناخت دقیقتر از کارکرد مغز انسان کمک می کنند.

کلودیا وایزبرگ متخصص اعصاب کودکان در بیمارستان بوئنوس آیرس می گوید: «با پیشرفت دانش ما از مغز انسان، با علوم عصب شناسی پیشرفته و با تغییرات و نوآوری های فناوری می توانیم از کارکرد مغز شناخت بهتری پیدا کنیم. می توانیم بفهمیم دخالت عوامل خارجی چگونه باعث تغییر در ساختار مغز می شود. این بدان معنا نیست که مغز قبلا به شکل دیگری تکامل پیدا می کرد. بلکه به این معنی است که امروز با دخالتهایی با هدف تحریک مغز، تغییرات آن را بهتر می فهمیم.»

با بهای ۱۳ هزار یورو کمتر خانواده ای توان تهیه این دستگاه را دارد. در همین حال، بنیاد تلاش می کند با فشار بر دولت، سازمانهای مربوطه را به تسهیل خرید و وارد کردن این دستگاهها از خارج متقاعد کند. شیلا در ادامه می افزاید: «خانواده ها مستقیما دستگاه را از کشور اصلی می خرند و بنیاد برای واردات آن کمک می کند. ولی مسلما بسیاری از خانواده ها استطاعت آن را ندارند بنابر این بیمه تامین اجتماعی و دولت باید از آنها حمایت کنند زیرا این دستگاه زندگی این افراد، همینطور خانواده و کل جامعه را بکلی تغییر می دهد.»

فناوری پیشرفته امروزه، گامهای مهمی در جهت کمک به ناتوانان برداشته است. با پیشرفتهای فنی و کاهش قیمتها، این ابزار قطعا در آینده بیشتر در دسترس بیماران خواهند بود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme