فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

پس از کشف امواج گرانشی گام بعدی دانشمندان چیست؟

پس از کشف امواج گرانشی گام بعدی دانشمندان چیست؟

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: کشف امواج گرانشی دررصدخانه «موج گرانشی تداخل لیزری» موسوم به لایگو در آمریکا فصل تازه ای در ستاره شناسی گشوده است. امواج گرانشی بوسیله یکی از شدیدترین فرآیندهای هستی ایجاد شده و در فضا و مکان حرکت می کنند. یک قرن پیش اینشتین در فرضیه خود وجود آنها را اثبات کرده بود. جیانپیترو کانیولی، استاد فیزیک آزمایشگاه مواد پیشرفته دانشگاه لیون فرانسه و محل ساخت آیینه تداخل سنج بکار رفته در این تحقیق می گوید: «پنجره تازه ای به جهان هستی باز شده، امکانی برای پژوهشی بکلی متفاوت در یک پدیده ای که تا به حال برای ما مجهول بوده است.»

هر صدا، مانند صدای نوزاد، فرکانس یا طول موج ویژه خود را دارد. این خصوصیت به داشنمندان اجازه می دهد تا پدیده را به شیوه ای کاملا متفاوت مطالعه کنند. جیانپیترو کانیولی می افزاید: «با تحلیل امواج سیگنالی، می توانیم جرم ماده ای که این مواج گرانشی را تولید کرده و همچنین فاصله بین دو جرم را اندازه گیری کنیم. این مولفه ها برای هر ستاره نوترونی و یا سیاهچاله، منحصر بفرد و یگانه است. ما می گوییم سیگنالی که دریافت می کنیم درست نشانه هایی مانند اثرانگشت یک رویداد منحصربفرد هستند.»

به گفته دانشمندان، حال می توانیم صدای کهکشان را بشنویم. اما صدای بزرگ، همان صدای منشا پیدایش حیات است: صدای انفجار بزرگ یا بیگ بنگ که در آینده شنیده خواهد شد. اما برای این کار باید فناوری توسعه یابد. استاد فیزیک دانشگاه لیون در این زمنیه میگوید:«برای ساختن ابزاری که بتواند صدای درونی بسیار پایین امواج گرانشی که پس از بیگ بنگ یا انفجار بزرگ را ردیابی کند، باید سالها منتظر باشیم.»

آینده این ماموریت عملی و امید به دریافت طیف های مختلف امواج گرانشی در دوردست ترین نقاط کهکشان، به حساسیت لایگو، «رصدخانه موج گرانشی تداخل لیزری» وابسته است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme