فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ماهواره «سنتینل – ۳ ای» سلامتی زمین را هر لحظه کنترل می کند

ماهواره «سنتینل – ۳ ای» سلامتی زمین را هر لحظه کنترل می کند

ماهواره اکنون در مدار زمین است و بزودی تصاویر لحظه ای از آن ارسال می کند. این سومین ماهواره از ناوگان شش ماهواره ای «سنتینل» است و داده های آن در اختیار کارشناسان و کاربران عام قرار خواهد گرفتبه گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: 

ولکر لیبیگ، مدیر برنامه رصد زمین آژانس فضایی اروپا می گوید: «ناوگان سنتینل نگهبان زمین هستند و آن را رصد می کنند. سنتینل ۳ تصویر جامعتری به ما می دهد. ابزارهای آن وضوح کمتری دارند اما هر روز وضعیت روزآمد کره زمین را به ما می دهد.»

ماهواره های «سنتینل» علاوه بر رصد تغییرات زمین، کاربردهای عملی از جمله کنترل آلودگی زیست دریایی، حاصلخیزی، سلامت گیاهان و جنگلها و اندازگیری ارتفاع یخ و آب دریاها دارند. ماهواره «سنتینل ۳ ای» چهار ابزار رصد و همچنین حس گرهای بسیار پیشرفته ای برای جمع آوری داده از وضعیت اقیانوس ها را با خود حمل می کند.

مدیر برنامه رصد زمین آژانس فضایی اروپا می گوید: «می خواهیم با ماهواره های سنتینل به جایی برسیم که ۷۵ سال پیش در هواشناسی ممکن شد. سامانه های ماهواره ای کار پیش بینی و رصد را بهبود می دهند. این همان برنامه کوپرنیک است با این تفاوت که شامل محیط زیست و سازمانهای فعال هم میشود. می توانیم میزان بالا آمدن سطح دریا و سامانه جریان های دریایی مانند «ال نینیو» را رصد کنیم، ابزاری از ناسا داریم که رنگ اقیانوس ها را اندازه گیری می کند. آلودگی آب و یا مثلا رشد جلبک ها را اندازه گیری کنیم. همچنین در بخش خاکی زمین، گسترش و تغییر کلان شهرها، جنگلها و مناطق کشاورزی را رصد می کنیم. ابزای برای اندازه گیری میلیمتری تغییرات سطح دریاها داریم.»

ابزارهای ماهواره «سنتینل۳» با اندازه گیری متغیرهایی مانند شاخص مناطق سبز، میزان پرتوهای فتوسنتز و شاخص فتوسنتز در روی زمین، اطلاعات منحصر بفردی در باره وضعیت گیاهان و جنگلها فراهم کنند.

مدیر برنامه رصد زمین آژانس فضایی اروپا می افزاید: «می خواهیم در تامین و مراقبت از غذای کره زمین نقش داشته باشیم. با داشتن ابزارهای لازم در این ماهواره، در آینده می توانیم مانند پیش بینی وضع هوا، پیش بینی فصل کاشت و برداشت هم داشته باشیم.»

عملیات ماهواره در پنج ماه آینده شروع خواهد شد. «سنتینل ۳ ای» هر دو روز یکبار، یک پوشش جهانی بدست می دهد که داده های آن منظما پردازش و پس از چند ساعت در دسترس کاربران خواهد بود. به گفته مدیر برنامه رصد زمین آژانس همه داده ها در همان لحظه پردازش شده و سه ساعت بعد در اختیار همه کاربران قرار می گیرند. داده ها هم توسط نهادها و سامانه های برنامه کوپرنیک و هم توسط یک سامانه پردازش داده بسیار گسترده در اختیار همه خواهد بود و همه می توانند این داده ها را از اینترنت دانلود کنند.

این داده ها عامل مهمی برای اندازه گیری، رصد و همچنین پیش بینی تغییرات آب و هوایی در دهه های آینده است. بنا به توافقنامه ای که دسامبر ۲۰۱۵ در جریان نشست تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد در پاریس امضا شد همه کشورها موظف به گزارش و مراقبت از وضعیت زمین شدند. مدیر برنامه رصد زمین آژانس فضایی اروپا در پایان گفت: «این تصاویر ماهواره ای به همه کشورها کمک می کند تا وضعیت آب و هوایی و تغییرات آن گزارش بدهند. پنج سال دیگر که این گزارش باید آماده شود، اطلاعات مفیدی در آن وجود خواهد داشت.»

هر ماموریت «سنتینل»، شامل دو ماهواره «ای و بی» (A – B) است که در یک مدار می چرخند. پس از قرار گرفتن «سنتینل – ۳ ای» ( Sentinel-3A) در مدار خود، قرار است «سنتینل ۳ بی» ( Sentinel-3A) نیز سال آینده به آن ملحق شود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme