فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

کشتی های پرنده برای تولید انرژی سبز در ارتفاع بالا

کشتی های پرنده برای تولید انرژی سبز در ارتفاع بالا

به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: دانشمندان طرح اروپایی موسوم به «اومنیدآ» بالونی طراحی کرده اند که در ظاهر شبیه یک کشتی پرنده است اما برای استفاده از نیروی باد در ارتفاع بالا ساخته شده است. این بالون استوانه ای شکل، حاوی ۱۸۰ متر مکعب گاز بی اثر است و به این ترتیب از هوا سبکتر است. بالون، پس از تولید انرژی سبز در ارتفاع، آن را به سطح زمین منتقل می کند.

پدرو سیلوا، مهندس مکانیک که با این طرح همکاری می کند می گوید: «این ساختار با هلیوم پر شده است. وقتی بالون می چرخد نیروی بالابر آئرودینامیک قوی تولید می کند. فشار داخلی سیستم هم بسیار زیاد است.»

جدیدترین پیش نمونه این هوابرد در یک فرودگاه نظامی سابق در نزدیکی لیسبون، پایتخت پرتغال آزمایش شده است. برخلاف آسیابهای بادی معمول، این پیش نمونه نیاز به برج ندارد. بنابراین می توان هر جا لازم باشد آن را به کار انداخت. آسیابهای بادی، با باد ضعیفی که روی سطح زمین می وزد کار می کنند اما این بالون به ارتفاعی می رود که شدت جریان هوا بسیار بیشتر است.

پدرو سیلوا می افزاید: «این بالون می تواند تا ارتفاع دو کیلومتر بالا برود. در این ارتفاع انرژی باد هشت برابر است و جریان هوا هم پایدارتر است. بنابراین با این سیستم، انرژی بیشتر به دست می آید.»

موتور الکتریکی که در سطح زمین است مدول را می چرخاند هم برای این که در هوا به آن تعادل مکانیکی بدهد و هم برای پدیده ای به نام “اثر مگنوس” که اندازه نیروی بالابر را به شدت افزایش می دهد. پدیده “مگنوس” برای توپهای بازی مثل بازی بیسبال و فوتبال مهم است و در یک استوانه چرخان در حال پرواز وجود دارد.

تیاگو پاردال، مدیرعامل طرح “اومنیدا” می گوید: «چرخش در باد نیروی بالابر آئرودینامیک تولید می کند. مانند همان نیرویی که بر بالهای هواپیما وارد می شود. بالن بالا می رود و کابلی را که به موتور الکتریکی روی سطح زمین متصل است، با خود می کشد. کابل هم صفحه ای را می چرخاند که به مولد الکتریکی وصل است. بنابراین روی سطح زمین الکتریسیته تولید می شود.»

یکی از مشتقات این فناوری ملخ هایی است که پژوهشگران طراحی کرده اند و با آنها این بالن ها می توانند به صورت پهپاد یا بصورت توربینهای بادی عمل کرده و انرژی تولید کنند.

رناتو سالس، مهندس سیستم این طرح می گوید: «این هوابرد را می توان برای حمل هر نوع بار به کار برد. یکی از کاربردهای واضح آن حمل دوربینهای گرمایی برای تشخیص آتش سوزی است. این سکو می تواند مدت زمان نامحدود در هوا بماند. در نتیجه می تواند دائماً زمین را تحت نظر داشته باشد.»

پس از رسیدن به حداکثر ارتفاع، بالن از چرخش باز می ایستد. به این ترتیب برای بازگرداندن آن به زمین، به انرژی کمتری از آن چه تولید شده، نیاز است.

این پیش نمونه به طور میانگین ۳۰ کیلووات انرژی تولید می کند. هدف بعدی پژوهشگران این طرح متصل کردن بالن ها و تبدیل آنها به سیستم هوابرد واحدی است که بتواند چند برابر انرژی تولید کند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme