فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

معرفی نازک‌ترین و سبک‌ترین سلول خورشیدی جهان

معرفی نازک‌ترین و سبک‌ترین سلول خورشیدی جهان

پژوهشگران در موسسه فناوری ماساچوست طرحی مفهومی از نازک‌ترین و سبک‌ترین سلول خورشیدی تولیدشده تا به امروز را ارائه کرده اند. عامل کلیدی در توسعه چنین سلول خورشیدی نازک و سبکی یک روش ساخت منحصر به فرد بوده است.

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: سلول های خورشیدی به طور معمول از لایه های مواد فتوولتائیک و یک بستر مانند شیشه یا پلاستیک شکل می گیرند. به جای روش ساخت معمول هر لایه به صورت جداگانه و سپس قرار دادن لایه ها روی بستر، پژوهشگران MIT هر سه لایه سلول خورشیدی (سلول، بستر پشتیبان، و پوشش محافظ) را به طور هم زمان ساخته اند. بستر و پوشش از پاریلین (Parylene) ساخته شده که پلیمری انعطاف پذیر است و اجزائی که نور را جذب می کنند از دی‌بوتیل فتالات (DBP) ساخته شده اند.

نازک‌ترین سلول خورشیدی ساخته شده تاکنون حدود یک پنجاهم یک رشته مو ضخامت دارد. برای نمایش هرچه بهتر این سلول خورشیدی، پژوهشگران آن را روی یک حباب صابون قرار داده اند. به گفته جوئل جین، یکی از مولفان مطالعه، نازک و سبک بودن همواره نمی تواند بهترین گزینه باشد زیرا اگر تنفس بیش از اندازه شدیدی داشته باشید ممکن است سلول خورشیدی را از بین ببرید.

وزن کم سلول خورشیدی تولید شده به معنای نسبت قدرت به وزن بالای آن نیز است. نسبت بالاتر به معنای دریافت نیروی بیشتر بدون افزودن وزن زیاد است که به عنوان مثال برای بالن های که به ارتفاعات بالا فرستاده می شوند، سودمند است. سلول خورشیدی MIT بازده خروجی حدود 6 وات در هر گرم را دارد که به گفته پژوهشگران 400 برابر بیشتر از سلول های خورشیدی مبتنی بر سیلیکون است.

اکنون چالش بعدی برای پژوهشگران انتقال این محصول تجربی در آزمایشگاه به دنیای واقعی است. پژوهشگران معتقدند کار سختی پیش رو دارند اما احتمالا نیازی به معجزه برای تحقق هدف خود نخواهند داشت.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme