فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ماموریت تازه آژانس فضایی اروپا برای یافتن نشانه های زندگی در مریخ

ماموریت تازه آژانس فضایی اروپا برای یافتن نشانه های زندگی در مریخ

ماموریت تازه آژانس فضایی اروپا (ESA) به نام «اکسومارس» (EXOMARS) به گزارش فراسو و به نقل از یورونیوز: با هدف یافتن پاسخ برای این پرسش مهم علمی طراحی شده است. براساس برنامه ریزیها، مدارگرد و کاوشگر این آژانس نیمه ماه مارس از پایگاه بایغونور در جنوب قزاقستان به فضا پرتاب می شود.

یکی از مدیران آژانس درباره این ماموریت می گوید: «اکسومارس ماموریتی است که آرزویش را داشتیم. تصور ما از این ماموریت، یافتن پاسخی برای پرسش مهم ما درباره مریخ است. آیا زندگی روی مریخ وجود دارد؟ همچنین این نکته که مریخ چه تاثیری روی تکامل منظومه شمسی و زمین داشته است.»

پس از ارسال سفینه و طی هفت ماه سفر، اولین مرحله ماموریت اکسومارس ماه اکتبر با رسیدن به مقصد به نتیجه خواهد رسید. کاوشگر آن موسوم به «چیاپارلی» روی سیاره قرمز و مدارگرد برای پژوهش جو در مدار مریخ قرار می گیرند. خورخه واگو، یکی از دانشمندان پروژه اکسومارس می گوید: «با توجه به اینکه این اولین ماموریت فرود در فصل توفان جهانی غبار است، در جریان فرود آمدن ماهواره آزمایش و اندازه گیری هایی انجام می دهیم که به شناخت عناصر مهم جو در این وقت سال کمک می کنند. اینها عناصری هستند که تا بحال کمتر بررسی و مطالعه شده اند.»

با توجه به اینکه مریخ میلیاردها سال پیش آب و جو داشته، یکی از نقاط احتمالی برای یافتن عناصر حیات در کهکشان است. دوربینهای ماهواره در جستجوی ذرات گاز خواهند بود که دلیل فعالیتهای زیست شناسی و یا زمین شناختی در مریخ است. دسامبر ۲۰۱۴ کاوشگر ناسا در مریخ ذرات گاز متان پیدا کردند. در حالیکه نود درصد گاز متان زمین توسط موجودات زنده تولید می شود، هدف داشنمندان پیدا کردن منبع این گاز در مریخ است.

یکی از کارشناسان پروژه با اشاره به هدف دانشمندان برای پیدا کردن منبع این گاز در مریخ می گوید: «عناصر تشکیل دهنده جو را با دقت و جزییات بررسی خواهیم کرد. همچنین منابع احتمالی تولید آنها روی سیاره را ارزیابی می کنیم. به عنوان مثال فعالیتهای آتشفشانی نزدیک به پوسته زمین که می تواند با آزاد شدن آب و یا گازهای محبوس شده به سطح مرتبط باشد. البته می توانیم درباره حیات در مفهوم زیست شناختی هم حرف بزنیم. با وجود اینکه من شخصا و مقدمتا در این باره تردید دارم.»

یکی از هدفهای دیگر پروژه اکسومارس آزمایش برخی فناوری های مختلف پروازی و پژوهشی ضروری ماموریت های فضایی آینده است. مانند ماموریت بین المللی بازگرداندن نمونه های پژوهشی مریخ به زمین و به طور خاص: کاوشگر این ماموریت تکنیکهای ورود، فرود و نشستن محموله روی مریخ را نظارت خواهد کرد.

این عملیات برای پروژه های ما در اروپا و ماموریت های دیگر فرود در این مقطع از سال مفید خواهند بود. همچنین برای ماموریتهای فضایی از جمله برای فضانوردان در آینده نیز مهم هستند.»

برنامه «اکسومارس» شامل دو ماموریت است: ماموریت بعدی که سال ۲۰۱۸ شروع می شود شامل یک کاوشگر با مته حفاری ۲ متری، و واحد پژوهش های زیست شناسی و زمین شناسی است. کاوشگر با عمیق ترین حفاریهای تاکنون انجام شده، در جستجوی نشانه های فسیل شده زندگی در گذشته مریخ خواهد بود.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme