فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

معجزه یک خطا در جلوگیری از سرقت میلیارد دلاری

معجزه یک خطا در جلوگیری از سرقت میلیارد دلاری

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: خطاها یا همان Typo معمولا همراه با دردسر و البته شرمندگی هستند، اما این بار بروز یک خطا در نقل و انتقال مالی منجر به نجات بانک مرکزی بنگلادش و فدرال رزرو نیویورک از یک سرقت سایبری 1 میلیارد دلاری شده است.

 

ماه گذشته یک گروه ناشناس هکری موفق به نفوذ در سیستم های بانک مرکزی بنگلادش شده و توانستند به اطلاعات حساس مالی برای نقل و انتقال پول دسترسی پیدا کنند تا با واسطه آنها مقادیر زیادی از پول نقد را به حساب های جعلی در سریلانکا و فیلیپین واریز کنند. اما یک اشتباه املایی در سند انتقال مالی آنلاین از این سرقت بزرگ جلوگیری کرد!

 

بر اساس آن چه رویترز گزارش داده است، در تاریخ 5 فوریه چندین درخواست از طریق کد های سوییفت بانک مرکزی بنگلادش به فدرال رزرو نیویورک فرستاده شد که از این همه چهار درخواست برای انتقال مالی موفق بوده که رقمی برابر با 81 میلیون دلار را شامل میشده است.

 

اما در حالی که هکرها میخواستند پنجمین درخواست خود را به مبلغ 20 میلیون دلار به یک موسسه غیر دولتی با نام Shalika ارسال کنند، در این میان یک خطای تایپی یا املایی کار آنها را متوقف کرد.

 

کارمندی در دویچه بانک که واسطه این نقل و انتقال مالی بوده است، این خطا در ارسال درخواست را مشاهده میکند و از بانک بنگلادشی درخواست میکند آن را تشریح و واضح کنند. از این طریق بانک بنگلادش متوجه موضوع شده و نقل و انتقال را متوقف میکند.

 

در همین زمان نیز بانک فدرال رزرو نیویورک متوجه حجم عظیم درخواست های انتقال مالی برای یک موسسه غیر دولتی میشود و بانک بنگلادشی را در جریان ماجرا قرار میدهد و در حالی که هکرها میخواستند 850 میلیون دلار دیگر را به این طریق منتقل کنند، این خطای املایی منجر به متوقف شدن کل نقل و انتقالات شد.

 

هنوز 81 میلیون دلاری که هکرها موفق به انتقال آن شده اند، بازیابی نشده است. این حمله سایبری که در تاریخ 4 و 5 فوریه صورت گرفته است از خارج کشور بنگلادش انجام شده ولی هکرها همچنان ناشناس هستند و مقامات امید چندانی به دستگیری آنها ندارند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme