فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ساخت دستگاه هوشمند جلوگیری از انفجار گاز شهری

ساخت دستگاه هوشمند جلوگیری از انفجار گاز شهری

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان ایرانی موفق به طراحی و ساخت دستگاهی شدند که به صورت هوشمند مانع از انفجار گاز شهری می شود.

مجید لاله چینی، مخترع «دستگاه تست و کالیبراسیون گاز شهری» گفت: این دستگاه باعث می شود که رگلاتورهای گاز را کالیبره کرده و از نشت، آتش سوزی و گاز گرفتگی جلوگیری کند.

 وی با بیان اینکه نمونه ایرانی این دستگاه وجود دارد ولی از دقت پایینی برخوردار است، اظهار داشت: دقت اندازه‌گیری فشار گاز خروجی از رگلاتور در این دستگاه برابر با یک ده هزارم میلی بار است؛ همچنین دقت اندازه‌گیری جریان خروجی از رگلاتور برابر با ۹۵ درصد ظرفیت اسمی میزان جریان خروجی گاز در این دستگاه است که این از میزان خواسته های استاندارد یک دستگاه هم بالاتر است.

 به گفته لاله چینی، وظیفه رگلاتور حفظ ایمنی مصرف کنندگان است، به گونهای که با تنظیم فشار گاز ورودی به منازل مسکونی و ساختمان‌های تجاری و صنعتی، آن را به میزان فشار مورد نظر برای مصرف، ثابت نگه می‌دارد.

 وی افزود: با توجه به اهمیت این قطعه لازم است رگلاتور گاز شهری از دقت و قابلیت اطمینان بالایی برخوردار باشد؛ از این رو دقت و صحت عملکرد آن باید توسط دستگاه‌های کالیبراسیون مورد سنجش و پایش مداوم قرار گیرد.

 لاله چینی با تاکید بر اینکه این دستگاه تمام مشخصات رگلاتور اعم از فشار و میزان جریان خروجی آن را مورد بررسی قرار می‌دهد، گفت: این دستگاه می تواند تمام اتفاقاتی که ممکن است برای رگلاتور در منازل رخ دهد را شبیه سازی کند و با تشخیص نشت گاز، مانع از بروز انفجار و آتش سوزی در منازل شود.

 وی با بیا اینکه در طراحی این دستگاه به تمام قوانین حاکم بر سیالات و پایپینگ و ارگونومی توجه ویژه‌ای شده است:اظهار داشت، این دستگاه میزان فشار خروجی گاز از رگلاتور و زمانهایی که باید رگلاتور از مدار خارج شود و اجازه عبور گاز ندارد را می سنجد؛ همچنین می تواند نمودار عملکردی به ما ارائه کند که در فصول مختلف روش های مختلف استفاده از لوازم گاز سوز را مورد شبیه سازی قرار دهد.

 وی با اشاره به مزیت های سیستم تست و کالیبراسیون گاز شهری گفت: دقت بالا، توانایی انجام تست های خواسته شده، انجام تست های عملکردی و مداوم، شبیه سازی عملکرد رگلاتور حتی ترکیدن گاز در منزل از ویژگی های این دستگاه به شمار می رود.

 وی تاکید کرد: این دستگاه هوشمند است و مشابه خارجی ندارد.

 این طرح با همکاری فهیمه نیاز پور بوده و در ششمین جشنواره دانایی خلیج فارس، رتبه دوم را کسب کرده است. این جشنواره توسط پارک علم و فناوری بوشهر، هفتم و هشتم اردیبهشت ماه سال جاری برگزار شد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme