فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

تشخیص فوری عفونت‌های باکتریایی با دستگاه جدید

تشخیص فوری عفونت‌های باکتریایی با دستگاه جدید

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان بیمارستان عمومی ماساچوست در آمریکا دستگاه جدیدی را تولید کرده اند که ممکن است زمان مورد نیاز برای تشخیص سریع عفونت‌های باکتریایی را از چند روز به چند ساعت کاهش دهد.

 

این سیستم می‌تواند تشخیص سریع را ارائه کند زیرا به تاسیسات و تخصصی که تنها در آزمایشگاههای بیمارستان‌ها موجود است، نیاز ندارد.

 

تشخیص سنتی مبتنی بر کشت اگرچه استاندارد طلایی برای شناسایی عفونت‌های باکتریایی در نظر گرفته می‌شود، چندین روز به طول می‌انجامد و به تجهیزات پیچیده، کارکنان آموزش‌دیده آزمایشگاه و فرآیندهای مختلف - بسته به عامل بیماری‌ – احتیاج دارد.

 

رویکردهای نوظهور ژنتیکی که گونه‌های باکتریایی را از روی توالی اسید نوکلئیک آنها شناسایی می‌کنند، قدرتمند هستند اما به تجهیزات پیچیده و کارکنان زیاد نیاز دارد که چنین آزمایشاتی را به آزمایشگاههای تخصصی بیمارستانی محدود می‌کند.

 

سیستم "تشخیص ناهمسانگردی قطبش" (PAD)، آزمایش ژنتیکی دقیق را با یک دستگاه ساده امکان‌پذیر می‌کند. آر.ان‌.ای باکتریایی از یک نمونه در یک کارتریج پلاستیکی یکبار مصرف کوچک استخراج می‌شود.

 

این ماده در پی تقویت واکنش زنجیره پلیمر از آر.ان‌.ای، در یک مکعب پلاستیکی دو سانتیمتری پر می‌شود که حاوی اجزای نوری با قابلیت شناسایی آر.ان‌.ای‌ های هدف بر اساس واکنش به یک سیگنال نوری از کاوشگرهای تشخیص توالی خاص است.

 

این مکعب‌های نوری بر روی یک ایستگاه الکترونیکی قرار داده می‌شود که داده‌ها را به تلفن همراه هوشمند یا رایانه برای نمایش نتایج ارسال می‌کنند.

 

برای این تحقیق، محققان از یک سیستم PAD پیش‌ ساخته استفاده کردند که حاوی چهار مکعب نوری برای آزمایش نمونه‌های بالینی 9 بیمار و مقایسه نتایج با نمونه‌های بدست آمده توسط کشت‌های میکروبی رایج بود.

 

نتایج آزمایشات برای بررسی وجود پنج گونه مهم باکتریایی یعنی ای‌کولای، اسینتوباکتر، سودوموناس و استاف اورئوس و همچنین عوامل نمایشگر حدت و مقاومت آنتی بیوتیکی سویه‌های خاص در هر دو رویکرد مشابه بود. اما رویکرد PAD این نتایج را در کمتر از دو ساعت ارائه کرد در حالیکه نتایج کشت باکتریایی بین سه تا پنج روز طول کشید.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme