فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ربات پوشیدنی که بارهای سنگین را سبک می ‌‌کند

ربات پوشیدنی که بارهای سنگین را سبک می ‌‌کند

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان دانشگاه هاروارد یک ربات پوشیدنی انعطاف پذیر ساختند که می ‌‌تواند در زمان حمل بارهای سنگین، انرژی مورد نیاز فرد برای راه ‌‌رفتن را به ‌‌طور متوسط به میزان 7.3 درصد کاهش دهد، دستاوردی که امیدهایی را در زمینه کمک به معلولان ایجاد کرده است.

این ربات بدون نیاز به تغییر در تناوب و طول گام ‌‌ها، فشار وارد بر لگن، زانوها و قوزک پاها را کاهش می ‌‌دهد. لگن و قوزک ‌‌ها مجموعا 80 درصد از توان موردنیاز برای راه رفتن را تامین می ‌‌کنند.

محققان هاروارد برای انعطاف ‌‌پذیری بیشتر و افزایش آزادی عمل کاربر به ‌‌ویژه در حرکت مفاصل، مواد سخت تشکیل ‌‌ دهنده اسکلت خارجی ربات را با منسوجات جایگزین کردند. این لباس شامل یک کمربند، دو قطعه پوششی برای ران ‌‌ها و دو تسمه است که توسط کابل ‌‌هایی به دو موتور متصل می ‌‌شوند. این موتورها درون یک کوله پشتی قرار دارند. انرژی حاصل از موتورها از طریق کابل ‌‌ها به لباس و سپس به کاربر منتقل می ‌‌شود.

در این تحقیقات برای اولین بار یک ربات انعطاف ‌‌پذیر توانست انرژی مورد نیاز برای حمل بار را کاهش دهد. به عبارت دیگر با وجود این که کاربر علاوه بر بار خود، وزن ربات را هم تحمل می ‌‌کند، اما در مجموع سوخت و ساز بدن برای راه رفتن و حمل بار، کاهش می ‌‌یابد.

در این تحقیقات، ربات پوشیدنی در سه حالت مورد آزمایش قرار گرفت. در حالت اول کاربر ربات را پوشید اما ربات خاموش بود، در حالت دوم کاربر با کمک ربات یک کوله پشتی سنگین را حمل کرد و در حالت سوم از بار موجود در کوله پشتی معادل وزن ربات یعنی 6.5 کیلوگرم برداشته شد.

در این آزمایش 7 باربر حرفه ‌‌ای سالم که فاقد هرگونه مشکل در مفاصل و عضلات بودند باری معادل 30% وزن بدن خود را با سرعت 1.5 متر درثانیه روی دستگاه تردمیل حمل کردند تا محققان بتوانند سوخت و ساز بدن، نیروی محرک و نحوه حرکت مفاصل آنها را در هر یک از حالت ‌‌های مورد نظر اندازه ‌‌گیری کنند.

بر اساس تحقیقات قبلی، هنگام حمل بار، پاها برای حفظ تعادل مفاصل و بار، وزن بیشتری را تحمل می ‌‌کنند، در نتیجه از قدرت مانور باربر و به ‌‌طور کلی کارآیی وی کاسته می ‌‌شود و سوخت و ساز بدن او افزایش می ‌‌یابد.

در تحقیقات هاروارد مشخص شد، با استفاده از این ربات پوشیدنی، فشار وارد بر مفاصل پا و لگن به میزان زیادی کاهش می ‌‌یابد؛ اما فعالیت عضلات تغییر چشمگیری ندارد. برای درک صحیح مکانیسم عملکرد عضلات انجام تحقیقات بیشتر ضروری است.

محققان در تلاشند راهکارهایی برای استفاده از این ربات به ‌‌منظور کمک رسانی به افراد معلول بیابند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme