فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

نماد دکمه پاور چگونه شکل گرفت؟

نماد دکمه پاور چگونه شکل گرفت؟

هنگام استفاده از ابزارک های الکترونیکی احتمالا با دکمه پاور زیاد سر و کار داشته اید اما آیا تاکنون فکر کرده اید نماد این دکمه چگونه شکل گرفته است؟ همه ما با نماد دایره منفصل و خط عمودی آشنا هستیم که به عنوان نماد دکمه پاور در دستگاه های مختلف بکار گرفته می شود. همانند بسیاری دیگر از چیزهایی که در زندگی با آنها سر و کار داریم این نماد متواضع نیز داستانی کوتاه و جالب توجه دارد.

به گزارش فراسو و به نقل از عصرایران، اگر با دقت به نماد دایره منفصل و خط عمودی نگاه کنید در حقیقت با ترکیب 0 و 1، سیستم اعداد دودویی که نشان دهنده وضعیت های خاموش و روشن هستند، مواجه خواهید شد. پیش از استفاده از 0 و 1، سوئیچ های کنترل نیرو با کلمات On و Off مشخص می شدند اما با گذشت زمان، مهندسان معرفی روش هایی ساده‌تر برای برچسب‌زنی را مد نظر قرار دادند تا موانع زبانی اختلالی در آنها ایجاد نکند. بر همین اساس 0 و 1 برای نشان دادن وضعیت های خاموش و روشن انتخاب شدند.

در طول این مسیر، با پیشرفت فناوری و حضور دکمه های روشن/خاموش در همه جا، نماد دایره منفصل و خط عمودی که نشان دهنده 0 و 1 بود شکل گرفت تا نشان دهنده دکمه ای باشد که کار هر دو دکمه روشن و خاموش را به تنهایی انجام می دهد. در سال 1973، کمیسیون لوازم الکترونیکی بین المللی (I.E.C.) به صورت رسمی مهر تایید بر این نماد به عنوان دکمه پاور زد.

البته این نماد به واقع نماد دکمه پاور نیست و در حقیقت بیشتر نماد حالت آماده به کار محسوب می شود که به معنای غیرفعال کردن دستگاه و قرار دادن آن در حالت خواب یا وضعیت نیروی کم است. در این شرایط منبع نیرو به طور کامل قطع نمی شود. به بیان دیگر، برق در سطح نیروی بسیار پایین همچنان در سراسر دستگاه وجود دارد.

به همین دلیل است که برخی تجهیزات الکترونیکی خاص به ویژه نمونه های پر مصرف دارای این دکمه آماده به کار بوده و کلید دیگری نیز برای قطع کامل برق در آنها تعبیه شده است. همچنین این مساله امکان روشن کردن دستگاه های الکترونیکی به ظاهر خاموش از طریق دستگاه کنترل از راه دور را نیز شرح می دهد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme