فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

درمان سوختگی‌های شدید با سلول های بنیادی

درمان سوختگی‌های شدید با سلول های بنیادی

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: محققان راه جدیدی را برای درمان موثر و بازسازی عضلات در بیماران مبتلا به سوختگی های شدید کشف کرده اند.

 

پژوهش در خصوص راه جدید درمان و بازسازی عضلات بیماران مبتلا به سوختگی های شدید که در دانشگاه تگزاس صورت گرفته نشان می دهد، زمانی که یک آسیب سوختگی منجر به مرگ سلولی در عضلات می شود، به طور همزمان ویژگی های بازسازی کننده عضلات مربوط به سلول های بنیادی خاص(سلول های اقماری) را نیز تحریک می کند.

 

این امر نه تنها بر پتانسیل درمانی سلول های اقماری تاکید می کند بلکه اجازه مطالعه بیشتر برای بررسی راه های افزایش بازسازی عضلات و کاهش آسیب های عضلانی بعد از سوختگی را نیز می دهد.

 

تروماهای سوختگی شدید می توانند منجر به آسیب یا از دست رفتن عضلات شده و ریکاوری را به تاخیر می اندازد؛ حتی این تروماهای سوختگی های شدید منجر به عفونت می شوند.

 

محققان در این مطالعه، نمونه های بافتی را از ۱۲ بیمار با سوختگی های شدید جمع آوری کردند و دریافتند که در بیماران با سوختگی شدید، سلول های اقماری ترکیبی از چندین سیگنال را دریافت کرده که برخی از آن ها مرگ سلولی و برخی دیگر بازسازی عضلات را القا می کنند.

 

آن ها مقدار زیادی از مارکر پروتئینی« Ki67 » را در این بافت ها مشاهده کرده اند که نشان می دهد آسیب سوختگی، سلول های اقماری را فعال می کند و در نتیجه بازسازی عضلات اسکلتی را تحریک می کند.

 

این مطالعه بر پتانسیل درمانی سلول های اقماری برای کمک به بازسازی و حفظ توده عضلانی بعد از آسیب ناشی از سوختگی تاکید دارد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme