فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

خطر درز اطلاعات زمینه‌ای گوشی هوشمند

خطر درز اطلاعات زمینه‌ای گوشی هوشمند

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای در راستای آگاهی رسانی امنیت در شبکه‌های اجتماعی، نسبت به افشای اطلاعات زمینه‌ای کاربران گوشی‌های هوشمند و ابزارهای همراه، هشدار داد.

تصاویر و فایل های شخصی، اطلاعات تماس افراد، اطلاعات مکانی، تنظیمات و اطلاعات سیستم، نمونه‌هایی از اطلاعات زمینه‌ای هستند که بی احتیاطی در قبال آنها، می تواند خطر افشای اطلاعات را به همراه داشته باشد.

از این جهت، مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه‌ای (ماهر) با اعلام هشدار به کاربران گوشی های هوشمند و تبلت، بر انجام راهکارهایی برای حفاظت از اطلاعات شخصی و جلوگیری از درز آنها تاکید کرد.

اطلاعاتی که به همراه ارسال پیام، لو می رود

تصاویر و فایل های شخصی: احتمالا شما هم آلبومی از تصاویر و فیلم های خانوادگی و شخصی در تلفن همراه یا تبلت خود دارید. این فایل ها ممکن است در کنار پیام های شما برای دیگران ارسال شوند.

اطلاعات تماس افراد: دفترچه تلفن یکی از امکاناتی است که همه ما از آن استفاده می کنیم. نام، شماره تماس و آدرس خانواده و دوستانتان در تلفن همراه ذخیره شده و ممکن است با هر پیامی که ارسال می کنید بخشی از آنها نیز ارسال شود.

اطلاعات مکانی: امروزه اکثر تلفن‌های همراه، تبلتها و دوربین های عکاسی، مجهز به دستگاه موقعیت یاب هستند و می توانند در کنار هر فایل یا هر پیام، موقعیت فعلی شما را نیز ذخیره سازی کنند.

تنظیمات و اطلاعات سیستم: دستگاههایی نظیر تلفن همراه، اطلاعاتی را در خود ذخیره می کنند که می تواند بیانگر وضعیت دستگاه و تنظیمات سیستم شما باشد. مانند شماره سیم کارت و مدل تلفن همراه، این اطلاعات می توانند در کنار پیام ها ارسال شوند.

دزدان واقعی در فضای مجازی؛ بی احتیاطی نکنید

مرکز ماهر با اشاره به خطر بی احتیاطی کاربران در فضای مجازی برای افشای اطلاعات زمینه ای خود، تاکید کرد که دزدان واقعی در فضای مجازی در کمین دریافت اطلاعات هستند به همین دلیل نباید بی احتیاطی کرد.

رفتار شما قابل شناسایی است: اگر همواره در حال استفاده از شبکه های اجتماعی باشید و در کنار هر پیام، مکان خود را نیز ارسال می کنید، غریبه های حاضر در شبکه نیز می توانند محل زندگی، کار و رفت و آمد شما را شناسایی کنند.

دارایی های شما قابل مشاهده است: وقتی تصویر یا توضیحی از خودرو یا لوازم منزل خود را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید، به همه حاضران در شبکه اعلام می کنید که این اموال در محل زندگی یا کار شما قرار دارند.

مکان فعلی شما قابل ردیابی است: برخی از پیامها یا تصاویر ارسالی در شبکه های اجتماعی، حاکی از آن هستند که شما الان کجا هستید؛ مسافرت یا طبیعت گردی! برای برخی تنها این نکته مهم است که در خانه نیستید.

خودتان دزد را دعوت می کنید: هرکسی که در شبکه اجتماعی پیام های شما را دنبال کند، می تواند با کنار هم گذاشتن این اطلاعات، متوجه شود که الان در منزل یا محل کار شما چه اموالی وجود دارد و شما هم الان آنجا نیستید. بنابراین می تواند از روی اطلاعاتی که خودتان منتشر کرده اید به آسانی، نقشه یک سرقت را طرح کند.

همین حالا از خود محافظت کنید

مرکز ماهر اعلام کرد: اگر از تلفن های هوشمند استفاده می‌کنید شما هم در معرض خطراتی که ذکر شد هستید بنایراین چندثانیه تامل کنید و همین حالا با ورود به منوی تنظیمات تلفن همراهتان، دسترسی نرم افزارها به اطلاعات مکانی خود را محدود کنید تا خطرات ناشی از افشای مکانتان برای عموم را کاهش دهید. هنوز هم برای جلوگیری از خطر دیر نیست.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme