فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

این باتری در 30 دقیقه نابود می شود

این باتری در 30 دقیقه نابود می شود

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: دستگاه های الکترونیکی به طور معمول برای استفاده در مدت زمانی طولانی تولید می شوند. اما درباره لوازم الکترونیکی موقتی مساله متفاوت است. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند تا در مواجهه با عوامل محیطی مانند گرما، نور یا رطوبت و پس از انجام وظیفه خود نابود شوند. اکنون دانشمندان دانشگاه ایالتی آیووا باتری را برای چنین دستگاه هایی ایجاد کرده اند که در مواجهه با آب از بین می رود.

 شاید این پرسش مطرح شود که چرا فردی به دستگاهی الکترونیکی نیاز دارد که از طول عمر بالایی برخوردار نیست؟

این دستگاه ها می توانند در حسگرهای زیست محیطی که نیازی به بازیابی آنها پس از استفاده وجود ندارد، ایمپلنت های پزشکی موقتی که نیازی به برداشت دوباره آنها نیست و یا کالاهای مصرفی که پس از دور انداختن تجزیه پذیر هستند، استفاده شوند. اگر این دستگاه ها دارای باتری هایی غیر قابل نابودی باشند در تحقق هدف خود ناموفق هستند.

بر همین اساس، تیمی به رهبری پرفسور رضا منتظمی یک باتری یون لیتیوم 2.5 ولت که می تواند نیروی مورد نیاز یک ماشین حساب برای حدود 15 دقیقه را تامین کند، ایجاد کرده اند. این باتری می تواند طی حدود نیم ساعت در آب حل شود.

این باتری کوچک از هشت لایه شامل یک آند، کاتد و جداکننده های الکترولیت تشکیل شده که همگی در دو لایه از یک پلیمر مبتنی بر پلی وینیل الکل جای گرفته اند. این پلیمر هنگامی که خیس می شود به همراه الکترودها از بین می رود. نانوذرات موجود در باتری نیز آزاد می شوند که تجزیه نمی شوند اما در محیط پخش می شوند.

اگرچه امکان ساخت باتری های بزرگتر برای تامین نیروی بیشتر نیز وجود دارد اما مدت زمان لازم برای تجزیه آنها نیز بیشتر خواهد بود. در مقابل، منتظمی و تیم تحت رهبری وی استفاده از چند باتری کوچکتر را برای چنین کاربردهایی بهتر می دانند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme