فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ابداع یک روش آسان برای شناسایی فوری مایعات

ابداع یک روش آسان برای شناسایی فوری مایعات

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: ‌دانشمندان دانشگاه هاروارد توانسته‌اند یک تکنیک سریع و آسان را برای آزمایش انواع مایعات ابداع کنند.

 

این فناوری که "جوهر واترمارک" نام دارد، می‌تواند به سادگی شیوه کاغذ تورنسل برای شناسایی نشت مواد شیمیایی، تعیین درجه بنزین و مواد شیمیایی دیگر استفاده شود.

 

به گفته محققان، هدف از این فناوری، حذف عامل خطای انسانی از شناسایی و طبقه‌بندی مایعات ناشناخته است.

 

یک نوار آزمایش به نمونه‌برداری از مایع پرداخته و زمانی که درون دستگاه قرار می‌گیرد، تعاملات بین مواد شیمیایی و نوار باعث تغییر رنگ یا ظاهر شدن نشانگر می‌شود.

 

گام بعدی برای توسعه این فناوری، ساخت یک دستگاه رابط برای تفسیر نتایج آزمایش بصری به شکل توصیه‌هایی برای دست زدن به مایعات و همچنین نوارهای یک بار مصرف و کیت آزمایش میدانی برای کاربردهای خاص است.

 

دستگاه جوهر واترمارک به اندازه کف دست بوده و در حال حاضر توجه اداره تحقیقات علمی نیروی هوایی آمریکا و وزارت حمل‌ونقل این کشور را به خود جلب کرده است.

 

این تکنولوژی با کمک خصوصیات نانوساختاری خود، خصوصیات شیمیایی و نوری مواد را به دقت استخراج کرده و با توجه به کشش سطحی مایعات، آن‌ها را شناسایی می‌کند.

 

این شناساگرها همچون کاغذهای لیتموس که در آزمایشگاه‌ها به منظور تشخیص pH یک مایع به کار می‌روند، وقتی در تماس با یک مایع با کشش سطحی خاصی قرار می‌گیرند تغییر رنگ می‌دهند. نوار تغییر رنگ می‌تواند به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که به کشش سطحی یک نوع ماده دلخواه واکنش نشان دهد.

 

محققان برای طراحی این کیت‌ها از دو سیستم بیولوژیکی استفاده کردند تا به وسیله تنظیم شدنی دست یابند که وقتی در تماس با یک ماده خاص قرار می‌گیرد تغییر رنگ دهد. اولین مورد، بال برخی پروانه‌ها که رنگ‌های درخشان خود را مدیون ساختار هستند و نه وجود رنگدانه‌ها. سطح هر بال دارای شبکه‌ای از حفره‌های ریز است که اندازه هر کدام رنگ قابل مشاهده را تعیین می‌کند. دومین سیستم ستاره‌های دریایی ترد شکننده‌اند که از خویشاوندان ستاره ماهیان هستند. این ستاره با دستکاری و تغییر موقعیت سلول‌های رنگدانه که در داخل ساختارهای لنز مانندی به طور دسته‌ای در پشت‌شان قرار گرفته، رنگ خود را از مشکی به سفید تغییر می‌دهند.

 

محققان با ترکیب این دو مکانیسم ابزار جدیدی ساخته‌اند که وقتی ساختار حفره‌ای اصلاح شده آن در تماس با مایع قرار می‌گیرد، خواص سطحی آن‌ها تغییر یافته و تغییر رنگ می‌دهد. این کیت بسیار کوچک است و بدون نیاز به منبع انرژی کار می‌کند.

 

هدف از انجام این تحقیق آن است که خطاهای انسانی در تشخیص مایعات و تعیین خصوصیات آن‌ها به حداقل برسد. Validere یک شرکت تجاری است که به زودی این تکنولوژی را به مرحله تولید اقتصادی می‌رساند.


مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme