فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

فیزیوتراپی به سبک ربات‌ها

فیزیوتراپی به سبک ربات‌ها

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: آسیب نخاعی از مهم‌ترین عواملی است که امکان دارد توان راه رفتن را از ما بگیرد. برخی از انواع این گونه آسیب‌ها نیاز به فیزیوتراپی و تمرین‌های مداومی دارد تا بعد از گذشت مدت زمان زیادی گاهی در حد چندین سال کم کم سیستم عصبی بدن تا حدی ترمیم شود و فرد آسیب دیده توانایی اولیه برای استفاده از اعضای بدن خود را به دست آورد.

یکی از کاربردهای مهم فناوری‌های روز مانند علوم رایانه، رباتیک، مکاترونیک و مهندسی پزشکی، کمک به بیماران برای بازیابی زودتر توان خود و بازگشت به زندگی طبیعی است.

تحقیقات جدید انجام شده در دانشگاه دوک در این هفته انتشار یافت و با واکنش بسیاری در رسانه‌ها و جوامع علمی روبه‌رو شد.

در این تحقیقات ـ که به مدت حدود یک سال روی هشت بیمار دارای ضایعه نخاعی انجام گرفت ـ ابتدا با کمک عینک‌های واقعیت مجازی سعی بر آن شد که مغز آنها تحریک شود تا با کمک این عینک‌ها وقتی به راه رفتن و کنترل پای خود فکر می‌کنند، واقعا احساس کنند در حال راه رفتن هستند و کم‌کم با حس غرق‌شدگی ذهنی که این عینک‌ها برای مخاطب خود ایجاد می‌کنند بتوانند در فضای مجازی بدرستی راه بروند.

نتایج به دست آمده بسیار جالب توجه بود. افرادی که احساسی روی پای خود نداشتند و دستگاه‌های متصل به سیستم عصبی پای آنها علائمی را نشان نمی‌داد، بعد از مدتی شاهد این بودند که دستگاه‌ها علائم مثبتی را از سیستم عصبی و حرکتی پای آنها دریافت می‌کنند.

بعد از آن این افراد با کمک یک ربات پوشیدنی که تمام بدن آنها در آن قرار می‌گرفت، شروع به تجربه واقعی راه رفتن کردند.

در مقایسه با بیمارانی که تجربه استفاده از یک واسط میانی بین مغز و رایانه و عینک واقعیت مجازی را نداشتند، این بیماران بسیار سریع‌تر و با کنترل بهتری می‌توانستند روی راه رفتن تمرکز کنند.

همین باعث می‌شد تا امواج مغزی آنها با کیفیت بهتری به موتورهای ربات پوشیدنی (اگزواسکلتون) از طریق حسگرهایی که روی سر آنها در کلاهی قرار داده شده، منتقل شود و آسان‌تر بتوانند با این ربات فیزیوتراپی خود را انجام دهند.

محققان می‌گویند تا نتیجه نهایی در این تحقیقات راه بسیاری باقی مانده و شاید برای به نتیجه رساندن این روش درمانی، 3 تا 14 سال تحقیقات مستمر نیاز باشد.

نکته قابل توجه در این خبر مهم، ترکیب چند میان رشته مختلف مانند رباتیک، مکاترونیک و مهندسی پزشکی با علومی مانند اعصاب و علوم رایانه است که در کنار هم میان رشته‌ای عظیمی را برای درمان بیماران ضایعه نخاعی تشکیل داده‌اند.

فناوری رباتیک و واقعیت مجازی مطابق پیش‌بینی‌ها آینده تفکر و حل مسائل بشری را در دهه پیش رو تغییر خواهد داد و باید آرزو کرد این تحول بزرگ در فناوری در خدمت کرامت و آسایش انسان‌ها باشد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme