فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

تولید چاپگرهایی با قابلیت تولید غذا

تولید چاپگرهایی با قابلیت تولید غذا

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، غذاهای خوشمزه در آینده می توانند توسط چاپگرهای سه بعدی تولید شوند. یک شرکت تازه کار مستقر در بارسلونا آماده است تا آنچه از آن به عنوان اولین چاپگر تجاری غذا در جهان یاد می شود، را روانه بازار کند. این چاپگر برای این امر از مواد غذایی تازه استفاده می کند.

این چاپگر سه بعدی با تهیه شیرینی هایی به شکل دانه های برف و یا قطعات راویولی، می تواند در سالهای آینده همچون مایکروویو یا ماشینهای مخلوط کن به یک ابزار رایج تبدیل شود. این چاپگر سه بعدی که «فودینی» نام دارد، از کپسولهای باز استفاده می کند و به افراد اجازه خواهد داد که مواد غذایی تازه را وارد دستگاه کنند. این کپسولها قابل استفاده مجدد هستند و از فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. به این ترتیب به آسانی قابل شستشو خواهند بود و مزه و بوی مواد غذایی را جذب نخواهند کرد. این دستگاه توسط یک صفحه نمایشگر لمسی کنترل می شود و قابلیت اتصال به اینترنت و کنترل توسط کامپیوترها و تابلتها را دارد.

یکی از موسسین شرکت سازنده این چاپگرها می گوید: «این اولین نسخه چاپگرهای سه بعدی سازگار با غذاها است. به طور کلی این دستگاه مواد غذایی را می گیرد و مدلسازی می کند. اگر می خواهید همانند آنچه در فیلمهای «عنصر پنجم» یا سریال «استار تارک» میبینید به دستگاه بگویید که چه غذایی می خواهید بدون اینکه مواد غذایی را وارد دستگاه کنید باید هنوز چند سالی صبر کنید. امروزه ما با گذاشتن مواد غذایی اساسی همچون آب و پودر به آن مدل نزدیک می شویم و به آن خواهیم رسید.»

این دستگاه می تواند غذا را به اشکال و اندازه های مختلف از اندازه کوچک ۱،۵ میلیمتری بیسکویتها تا اندازه چند سانتیمتری شیرینیها تولید کند. لوله های کپسولها اندازه های متفاوتی برای انواع مختلف مواد غذایی دارند. زمان تولید بسته به مواد غذایی، دستور غذا و پیچیدگی آن متفاوت است. در عین حال آشپزهای سنتی چندان با این فناوری جدید موافق نیستند.

یک شکلات ساز می گوید: «فکر کنم مشکل این فناوری این است که مواد غذایی برای این چاپگر باید دستکاری شوند. اساسا برای ما وقتی شما غذا را دستکاری می کنید در عمل دارید مزه اش را هم دستکاری می کنید. در نتیجه به نظرم اگر آنرا با دستان خودتان تولید کنید هرگز نمی توانید تولید مشابهی داشته باشید .»

آنچه که مسلم است این است که آشپزی سنتی فعلا سالها وجود خواهد داشت.


مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme