فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

ابداع یک پانسمان شفابخش برای افراد دیابتی

ابداع یک پانسمان شفابخش برای افراد دیابتی

به گزارش فراسو و به نقل از عصریران: یک تیم از محققان دانشگاه نورث وسترن آمریکا موفق به ایجاد یک نوار پانسمان جدید شدند که سلول‌های بنیادی را برای درمان زخم‌های بیماران دیابتی جذب می کند.

 

فدراسیون جهانی دیابت اعلام کرده است که در حدود 415 میلیون نفر در سراسر جهان از بیماری دیابت رنج برده و در هر شش ثانیه یک نفر از آنها می‌میرد.

 

این بیماری در صورت پیشرفت می‌تواند سبب آسیب‌های عصبی شده و اغلب بیماران احساس خود را در قسمت پاها از دست می‌دهند. به این معنی که فرد مبتلا به دیابت متوجه بروز زخم یا بریدگی در پاهای خود نشده و بنابراین در زمینه درمان آن اقدامی نمی‌کند.

علاوه بر این، سطح گلوکز بالا به دلیل این بیماری می‌تواند سبب ضخیم شدن دیواره های مویرگی و کم کردن سرعت گردش خون شده و کار را برای بدن در جهت رساندن سلول ها به محل آسیب دیده سخت می‌کند در نتیجه در فرآیند درمان اختلال ایجاد می‌شود.

 

تاکنون دانشمندان برای یافتن راه حلی برای این موضوع کارهای زیادی را انجام داده اند. آنها به دنبال راههایی بودند که دارای عوارض جانبی کمتری نیز باشد. به عنوان مثال آنها ژلهای ترمیم کننده زخم را توسعه دادند اما مشخص شد که این ژلها با ابتلای بیماران دیابتی به سرطان، ارتباط دارد.

اما این باند جدید که توسط محققان دانشگاه نورث وسترن ساخته شده، از پلی اتیلن گلیکول(یک پلاستیک که برای کاربردهای پزشکی استفاده می شود) و با پروتئین SDF-1 ترکیب شده، ساخته شده است.

 

این پروتئین سلاح مخفی این ماده بوده و سلول‌های بنیادی را به سمت زخم جذب می‌کند. با این کار می‌توان عروق خونی جدید را بوجود آورده و گردش خون را بهبود بخشید و به طور کلی روند التیام زخم را تسریع کرد.

 

این پانسمان به حرارت واکنش نشان داده، به این معنی که می‌توان در زخم‌های بستر به صورت مایع استعمال شده و با حرارت بدن به صورت ژل در بیاید.

 

هنگامی که این پانسمان در زخم افراد دیابتی استفاده می‌شود، به آرامی پروتئین آزاد کرده و روند بهبودی زخم را تسریع می‌کند.

 

وقتی که نوار پانسمان کار خود را انجام داد، ماده داخلی را خنک کرده و آن را تبدیل به مایع می‌کند. این کار به وسیله یک محلول سالین سرد انجام شده و باعث می‌شود تا پانسمان به راحتی از زخم جدا شده و مانند باندهای معمولی سبب آسیب به زخم نمی‌شود.

محققان با آزمایش این زخم بر روی بیماران مختلف دریافتند که این پانسمان در واقع بسیار موثرتر از روش‌ها و مواد استاندارد رایج بوده و جریان خون را به طور قابل توجهی در محل زخم افزایش می‌دهد.

 

آنها امیدوارند که با استفاده از این روش بتوان به بهبود زخم‌های بیماران دیابتی که در صورت پیشرفت می‌تواند کشنده باشد، کمک کرد.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme