فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

خطرات هوش مصنوعی برای بشریت در گفتگو با فرانچسکا روسی

خطرات هوش مصنوعی برای بشریت در گفتگو با فرانچسکا روسی

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، آیا روزی خواهد رسید که روبات ها و در کل هوش مصنوعی، بشریت را نابود کند؟ هوش مصنوعی قابلیت های زیادی برای انسان دارد اما برخی معتقدند محققان چیزی خلق می کنند که قابل کنترل نیست. این اعتقاد بسیاری از متخصصان برجسته هوش مصنوعی در جهان است که با انتشار یک نامه سرگشاده به محققان هشدار داده اند که از مشکلات و تله های تکنولوژی پرهیز کنند.

این نامه سرگشاده از سوی استفان هاوکینگ و بسیاری از متخصصان دانشگاهی در سراسر جهان از جمله دانشگاه هاروارد امضا شده است.

کلودیو روکو، خبرنگار علمی یورونیوز با پروفسور فرانچسکا روسی، استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه هاروارد و یکی از امضا کنندگان این نامه گفتگو کرده است:

یورونیوز: چرا بسیاری از دانشمندان برجسته احساس کرده اند باید این نامه را امضا کنند؟

فرانچسکا روسی: «برخی می گویند نباید نگران بود، بخاطر اینکه ماشینها کاملا هوشمند نیستند اما برخی دیگر می گویند ماشینها بزودی می توانند همانند انسانها و حتی بیشتر از آنها هوشمند باشند و علیه انسانها عمل کنند. هیچ کدام از این دو نگرش افراطی معقول نیست برعکس داشتن یک رویکرد سازنده معقول است یعنی سعی کنیم ماشینهای هوشمندتر بسازیم اما به مسئله امنیت هم توجه داشته باشیم و رفتارهای این ماشینها را مورد بررسی قرار دهیم. از این نظر این نامه و سند طولانی تر ضمیمه آن، دقیقا با این قصد و نیت نوشته شده تا هم رویکردی سازنده برای پروژه های تحقیقاتی هوش مصنوعی ارائه کند و هم مشوق دیگر رشته های علمی همانند فلسفه، روانشناسی، اقتصاد و غیره باشد. ما باید بسمت ساخت ماشین های هوشمند اما ایمن حرکت کنیم.»

یورونیوز: آیا این ماشینهای هوشمند، زمانی می توانند انسان را نابود کنند، موجودی که بر اساس قوانین بیولوژیک، با محدودیتهایی روبروست؟ آیا روزی خواهد رسید که روباتها انسانها را از بین ببرند؟

فرانچسکا روسی: «فکر نمی کنم چنین سناریوی فاجعه باری بتواند بطور طبیعی از عملکرد این ماشین آلات پدیدار شود. این ماشینها قادر خواهند بود در طول زمان رفتارشان را تغییر دهند اما همواره از کدهایی که ابتدا به آنها داده شده پیروی خواهند کرد. اما قطعا باید ماشینهای هوشمندی بسازیم که قابلیت بررسی مجدد آنها وجود داشته باشد.»

یورونیوز: آیا شرایطی شبیه فضای فیلم «او» که در آن یک نویسنده تنها، رابطه نامناسبی با سیستم عامل کامپیوترش پیدا می کند، واقعا امکان پذیر است و یا این تنها داستانی علمی – تخیلی است؟

فرانچسکا روسی: «در حال حاضر ماشینهایی وجود دارد که با انسان تعامل دارند. مثلا روباتهایی هست که افراد مسن یا بیمار را همراهی می کنند و به آنها کمک می کنند. این ماشینها به معنایی رابطه «همدلانه» با انسان دارند و می توان تصور کرد که آنها بتوانند به اشکال مشابهی با دیگر انسانها هم رابطه داشته باشند. با این حال فکر نمی کنم که تمام آنچه که در فیلمها می بینیم بتواند در مدت زمان کوتاهی در واقعیت اتفاق بیافتد.»

یورونیوز: این نامه سرگشاده همچنین خواهان تلاش هایی برای قانونگذاری در این زمینه است قبل از اینکه مثلا خودروهای بدون راننده به شکل گسترده مورد استفاده قرار گیرند. آیا خودروهای بدون راننده می توانند واقعا خطرناک باشند؟

فرانچسکا روسی: «باید گفت که تکنولوژی و از جمله این خودروها آماده حرکت در جاده ها هستند و می توانند جان بسیاری از مردم را نجات دهند که اکنون بخاطر تصادفات ناشی از حواس پرتی می میرند. آنچه هنوز درک نمی شود این نکته است که این ماشین ها می توانند بر اساس قاعده درست هم عمل کنند. نکته مهم آن است که بدانیم چه کسی مسئول تصمیم گیری درباره این ماشینها و رفتارشان است.»

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme