فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

کاهش آلودگی صوتی صنایع با «نانوپوشش‌ جاذب صوت» محققان کشور

کاهش آلودگی صوتی صنایع با «نانوپوشش‌ جاذب صوت» محققان کشور

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: آلودگی‌های صوتی یکی از پیامدهای مضر در جوامع صنعتی و مدرن تلقی می‌شوند که اثرات مخربی بر روی سلامت انسان می‌گذارند. کاهش آلودگی‌های صوتی در قالب یافتن مواد جاذب صوت و بررسی سازوکار آنها، اخیراً به یکی از موضوعات موردعلاقه‌ برخی محققان تبدیل شده است. ورود فناوری نانو به این عرصه روش‌های جذاب‌تری را جهت نیل به این هدف پیش روی آن‌ها قرار داده است.

دکتر رضا رسولی از اجرای تحقیقاتی با هدف مطالعه‌ ویژگی‌های جذب صوت توسط نانوساختارها و ساخت دستگاه‌های اندازه‌گیری خبر داد.

وی در این باره گفت: در این مطالعات با بهره‌گیری از این نانوپوشش‌ها ‌توانستیم آلودگی صوتی را به حداقل برسانیم. همچنین از دانش به دست آمده در این حوزه می‌توان جهت ساخت تجهیزات جدید برای اندازه‌گیری خواص نانوساختارها بر پایه امواج صوتی نیز استفاده کرد.

رسولی با تاکید بر این که جذب تشدیدی صوت در محدوده‌ فرکانس مشخص و تعیین ساز و کار آن، نتایجی بود که به آن دست یافتیم، اظهار کرد: استفاده از اکسید گرافن در ساختار این پوشش موجب ایجاد گره‌هایی در ساختار نانوالیاف می‌شود. این گره‌ها توسط نانوالیاف تقویت‌شده با اکسید گرافن نگه داشته شده‌اند. هنگام برخورد امواج صوت به این ساختار، هر گره به‌ عنوان یک مرکز جذب ‌کننده‌ صوت عمل می‌کند و چون تعداد آنها زیاد است، موجب جذب تشدیدی می‌شود. فرکانس تشدید تابعی از خواص مکانیکی نانوالیاف و مورفولوژی پوشش بوده و میزان جذب تشدیدی نیز با تعداد گره‌ها متناسب است.

رسولی در خصوص مراحل انجام طرح توضیح داد: جهت انجام این پژوهش، در ابتدا پوشش‌های جاذب صوت با الکتروریسی محلول پلیمری دارای اکسید گرافن آماده و سپس دستگاه‌های الکتروریسی و لوله‌ امپدانس با توجه به شرایط نمونه‌ها و آزمون‌های مورد نظر، طراحی و ساخته شد. در نهایت میزان جذب صوت توسط پوشش‌های نانوالیاف آماده شده با استفاده از لوله امپدانس مورد آزمایش قرار گرفت.

این محقق یادآور شد: نتایج آزمون‌ها حاکی از آن است که افزودن اکسید گرافن به نانوالیاف علاوه بر افزایش استحکام مکانیکی، با تغییر مورفولوژی سطح منجر به جذب تشدیدی در محدوده‌ فرکانسی خاصی می‌شود.

به گفته وی، از این پوشش‌ها می‌توان در صنایع اتومبیل، کارخانه‌ها و تمام صنایعی که آلودگی صوتی دارند، استفاده کرد.

نتایج این تحقیقات که حاصل تلاش‌های دکتر رضا رسولی عضو هیأت علمی دانشگاه زنجان و خدیجه قموشی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد این دانشگاه است، در مجله Applied physics A منتشر شده است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme