فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

شیوه ای جدید برای تعیین میزان کربن درختان

شیوه ای جدید برای تعیین میزان کربن درختان

به گزارش فراسو به نقل از یورونیوز، درختان نقشی حیاتی در عاری نگاه داشتن اتمسفر از دی اکسید کربن ایفا می کنند. آنها کربنی را که باعث گرم شدن محیط می شود، جذب و ذخیره می کنند و به جای آن اکسیژن نشر می دهند.

پیش از این، برای اندازه گیری میزان کربنی که یک درخت جذب کرده است باید آن را قطع و سپس وزن می کردند، اما اینک شیوه جدیدی توسط دانشمندان به کار برده می شود که در آن یک اسکنر لیزری بر روی زمین نقشه سه بعدی جنگل را میلیمتری تهیه می کند. این شیوه ای کمتر مخرب و دقیق تر برای تعیین میزان کربن ذخیره شده در جنگلهاست. محققان در دانشگاه کالج لندن (UCL) معتقدند که این روش، پیشرفت مهمی در نظارت بر میزان ذخیره کربن برای سیاستگذاری محیطی در سطح جهان است.

ماتیاس دیزنی از اعضای گروه تحقیق دانشگاه کالج لندن می گوید: «می توان از اندازه گیری لیزری ما برای تخمین حجم درخت استفاده کرد. اگر حجم درخت را داشته باشیم، سپس لازم است چگالی چوبی را هم که در درخت است، بدانیم. با داشتن حجم و چگالی درخت می توانیم جرم آن را اندازه بگیریم. در نتیجه خواهیم توانست از اسکن لیزری برای وزن کردن درختان استفاده کنیم.»

دانشمندان از شیوه ای از اسکن لیزری بر روی زمین به نام «لیدار» (Lidar) استفاده می کنند. به گفته آنان، داده های این شیوه از صحت بیش از ۹۰ درصد در مقایسه با ۳۷ درصد روشهای فعلی برخوردار است. این داده ها می تواند با عکاسی دقیق همراه شود که حاصل آن، تصویری سه بعدی از جنگل خواهد بود.

ماتیاس دیزنی می گوید: «دستگاه آنجا بر روی یک سه پایه می ماند، می چرخد و پرتوهای لیزری به اطراف می فرستد. هر بار که پرتوی لیزری می فرستد که تعدادش به هزاران بار در ثانیه می رسد، مسافتی را که پرتو لیزری طی کرده، ثبت می کند و فاصله لیزر را تا جسمی که به آن برخورد کرده است، محاسبه می کند. به این ترتیب، تصویری سه بعدی از هر آنچه که در اطراف است، به دست می دهد.»

محققان دانشگاه کالج لندن (UCL) اخیرا از بیش از هزار درخت در برزیل در چارچوب تحقیقی در مورد اثر خشکسالی بر روی درختان جنگل آمازون اندازه گیری اسکن لیزری انجام دادند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme