فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

بررسی تجاری‌سازی جهانی فناوری نانو در عرصه پزشکی

بررسی تجاری‌سازی جهانی فناوری نانو در عرصه پزشکی

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا: فناوری نانو پتانسیل بسیار بالایی برای تحول بخش سلامت دارد و در دهه‌های اخیر موجب رشد چشمگیری بوده است

دستاورد جهانی فناوری نانو در بازار دستگاه‌های پزشکی در سال 2016، 5.8 میلیارد دلار تخمین زده می‌شود و انتظار می‌رود تا سال 2021 به 10.45 میلیارد دلار برسد.

انتظار می‌رود رشد این بازار در آینده نیز با توجه به پیشرفت فناوری، شیوع بیماری‌های جدید و بالا رفتن تعداد افراد سالمند، پایدار بماند.

دانشمندان خوش‌بین هستند که پیشرفت فناوری نانو در بخش پزشکی موجب پیشرفت قابل توجهی در روند پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌ها خواهد شد.

فناوری نانو در دستگاه‌های پزشکی شامل استفاده از نانو ربات‌ها برای انجام فرایند درمان در سطح سلولی است و اغلب دارای ابعادی به اندازه موی انسان هستند. دانشمندان معتقدند این نانو ربات‌ها باعث ایجاد انقلابی در زمینه روند درمان و تشخیص بیماری‌ها و آسیب‌های بدنی شده‌اند.

بسیاری از برنامه‌های کاربردی فناوری نانو در پزشکی هم اکنون در مراحل مختلف آزمایشی قرار دارند. به ثمر رسیدن این برنامه‌ها نوید فرصت‌هایی هیجان‌انگیز را در آینده عرصه پزشکی می‌دهد.

فناوری نانو در بخش پزشکی و سلامت توانایی بالقوه نجات جان تعداد زیادی از مردم دنیا را در سال‌های آتی دارد.

فناوری نانو در دستگاه‌های پزشکی شاهد رشد چشمگیری در سرمایه‌گذاری دولت‌ها به منظور افزایش همکاری بین‌المللی در تحقیقات و کنترل جمعیت سالمند جهان بوده است.

این بازار به وسیله افزایش آگاهی میان افراد، افزایش هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و سهل‌الوصول بودن دسترسی به پوشش بیمه و شرایط بازپرداخت هزینه‌های درمانی به پیش می‌رود.

با این حال، هزینه بالای دستگاه‌های پزشکی مبتنی بر فناوری نانو و قوانین سختگیرانه که مدت روند تایید محصولات را طولانی می‌کند، رشد این بازار را با مشکل مواجه کرده است.

فناوری جهانی نانو در دستگاه‌های پزشکی بر پایه نوع محصول، به بخش‌های مواد قابل کاشت(ایمپلنت)، تراشه‌های زیستی، پارچه‌های پزشکی و پوششی زخم‌ها، مواد فعال قابل کاشت(ایمپلنت) و غیره تقسیم می‌شود.

مواد قابل کاشت، خود به مواد بازسازی استخوانی و مواد پرکننده دندان تقسیم می‌شود.

مواد ایمپلنت فعال نیز خود به دستگاه‌های کمک شنوایی، دستگاه‌های مدیریت ریتم قلب و ایمپلنت‌های اجاره‌ای تقسیم می‌شود.

براساس برنامه تعیین شده، بازار فناوری نانو مبتنی بر دستگاه‌های پزشکی به بخش‌های تشخیص، درمان و برنامه‌های تحقیقاتی طبقه‌بندی می‌شود.

فناوری نانو مبتنی بر دستگاه‌های پزشکی طبق منطقه جغرافیایی به مناطق آمریکای شمالی، اروپا و آسیا و اقیانوسیه، آمریکای جنوبی، آفریقا و خاورمیانه تقسیم می‌شود.

شرکت‌های بزرگی که در حال حاضر در زمینه دستگاه‌های پزشکی با استفاده از فناوری نانو فعالیت می‌کنند عبارتند از :

AMAG Pharmaceuticals, Stryker Corporation, Acusphere, Inc., 3M Company, St. Jude Medical, Inc., Affymetrix, Inc., Smith & Nephew, Inc., PerkinElmer, Inc و Starkey Hearing Technologies.

ناشر این گزارش یکی از مراکز انجام تحقیقات در عرصه کسب‌وکار و هوش تجاری موسوم به "مارکت دیتا فورکست"(Market Data Forecast) است که با بسیاری از شرکت‌های بزرگ و شخصیت‌های حقیقی مطرح جهان در عرصه کسب و کار همکاری می‌کند و دامنه فعالیت‌های آن بیشتر در آمریکای شمالی متمرکز است.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme