فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترش - شرکت طراحی سایت

نسخه انگلیسی سایت فراسو شرکت طراحی سایت فراسو

تازه ها

فناوری نانو ریشه در طبیعت دارد

فناوری نانو ریشه در طبیعت دارد

به گزارش فراسو و به نقل از ایسنا:

برای بسیاری از مردم، فناوری نانو تنها به حوزه علمی-خیلی تعلق دارد. اما دانشمندان دریافته‌اند که سلول‌های گیاه بگونیا موسوم به کلروپلاست از یک ساختار شکار نور در مقیاس نانو برای دوام آوردن در فضای بدون نور استفاده می‌کنند


محققان دریافتند که این گیاهان از مدتها پیش از نوع خاصی از فناوری نانو موسوم به "فوتونیک" برای ساخت ساختارهایی در برگ‌هایشان استفاده می‌کنند تا نور را برای فتوسنتر ذخیره کنند.

بگونیا با تنوع 1500 گونه، به خاطر برگ‌ها و گل‌های دکوری خود بسیار پرطرفدار است. یکی از دلایل مطلوب بودن آن، قابلیت نگهداری از این گیاه در خانه و دور از نور مستقیم خورشید است. دلیل آن، شرایط رشد این گیاه در سطوح پایین جنگل‌ها و در زیر سایه درختان است که نور بسیار کمی در آنجا دریافت می‌شود. گیاهان در این منطقه باید بتوانند هر میزان نور دریافتی را برای بقا جمع‌آوری کنند.

برخی گونه‌های بگونیا دارای برگ‌های آبی‌رنگ هستند که تاکنون عملکرد زیستی آن ناشناخته مانده بود. اکنون دانشمندان دریافته‌اند که برگ‌های این گیاه تنها زمانی که در شرایط بسیار تاریک قرار می‌گیرد، آبی‌رنگ می‌شود و با قرار گرفتن در زیر نور مستقیم خورشید، این رنگ به تدریج از بین می‌رود. دانشمندان همچنین دریافتند ساختار سلولی این برگ‌ها بسیار مشابه ساختارهای مصنوعی رایج در ساخت لیزرهای مینیاتوری و سایر سازه‌های فوتونیکی برای کنترل جریان نور است.

آن‌ها با اجرای سنجش نوری مشابه مورد استفاده در اندازه‌گیری در اجزای مصنوعی توانستند به درک دقیق‌تری از عملکرد این گونه‌های بگونیا دست یابند. محققان دریافتند که ساختارهای برگهای این گیاه در زمان انعکاس نور آبی، در حقیقت نور سبز بیشتری تولید می‌کنند. در جنگلها، درختان بلندتر بیشتر نور آبی‌رنگ را جذب کرده و تنها نور سبز به گیاهان پائین‌دستی آن‌ها می‌رسد. ساختار برگ‌های آبی‌رنگ بگونیا به جذب هرچه بیشتر این نور کمک می‌کند.

اکنون محققان در حال تحقیق برای استفاده از این طراحی بدیع طبیعت در سایر گیاهان برای بهبود عملکرد محصولات یا در دستگاههای مصنوعی به منظور ساخت دستگاههای الکترونیکی بهتر هستند.

مشاور و مجری تبلیغات طراحی سایت مشاور و مجری تبلیغات مشاور و مجری تبلیغات مشاور تبليغاتي, طراحي گرافيک, چاپ, تيزر, طراحي آرم فراسو / تبلیغات... با مزه ی لیمو ترشتبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي تبليغات اينترنتي شرکت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز سایت فروشگاه ساز

کمی از ما

کمی از ما

کانون فراسو، مشاور و مجری تبلیغات، تنها دارنده ی نشان طلای کیفیت از BID در صنعت تبلیغات ایران، شرکت طراحی سایت ، سایت های ارزان و ساده ، سایت های کاربردی ، سایت های حرفه ای

تازه ها

تازه ها

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (قسمت پایانی)

به دنیای دیجیتال خوش آمدیم!! (1)

سرگیجه نگیرید و به «چه کنم» ها توجه نکنید

آغاز فاز بالینی درمان عفونت‌های عمیق پوست با "نانوذرات"

ربات‌هایی که الگوی لباس کاربر را تغییر می‌دهند

7 راز یک خواب خوش

ویرایش ژن جنین انسان برای اولین بار در آمریکا

تولید مواد غذایی با استفاده از برق

ابداع غضروف مصنوعی جدید برای جلوگیری از عفونت باکتریایی

ابداع پوست مصنوعی که قابلیت تغییر رنگ دارد

آخرین پیام ها

آخرین پیام ها

کانال تلگرام فراسو: telegram.me/farassou


از صفحه هنرهای مفهومی بازدید فرمایید.


برای همکاری با ما، رزومه خود را به

job@farassou.com

ارسال نمایید.


تماس سریع با ما

تماس سریع با ما

تهران / بلوار سعادت آباد / خیابان 35 (صراف نژاد)
تلفن: 54 80 68 88 (6 خط)
ایمیل: info@farassou.com
ثبت نام
Back to top

شبکه اجتماعی

شرکت طراحی سایت فراسو

تمام حقوق برای شرکت فراسو محفوظ است
 
Color scheme